Творча молодь започатковує артпростір у Золотоноші

Учнівська та студентська молодь Золотоноші планує розвивати Артпростір, щоб змінювати наше місто для молоді й разом з молоддю. Їхня діяльність почалася ще у 2017 році. За цей час вони провели величезну кількість тренінгів, самостійно готували відеопроєкти, провели перший у Золотоноші молодіжний фестиваль “Zolo street fest” на підтримку побудови скейт-парку у нашій громаді.

Маючи намір вдихнути нове життя в будівлю, яка здавна була культурним осередком, хочуть створити відкритий Артпростір, який міг би стати сучасним центром неформальної освіти молоді та культурного життя. Задля цього навіть подали заявку на відому в Україні платформу “Спільнокошт”.

За словами авторів, їхня команда хоче створити нові можливості для громади, залучити жителів до спільної активності, створити артпростір, який міг би функціонувати і як громадський простір (де будуть відбуватися культурні проєкти) і як галерея (де можна робити виставки), а також як місце для проведення відкритих майстер-класів, де б жителі могли бути в ролі учасників, майстрів та спікерів.

“Малюванням” обмежуватись не будуть. Для молоді – це місце творчості в широкому розумінні. Вже цього року планують планери на свіжому повітрі, майстер-класи, “квартирники”, музичні вечори, підготовку відеорепортажів про мистецькі події, проведення ярмарок, виставок, благодійних аукціонів, мистецьких заходів для громади, зустрічей із творчими людьми, організацію клубів для громади.

Результат – громада отримає простір для неформальної освіти, саморозвитку, сучасний та креативний осередок, який мотивуватиме молодь до розкриття власного потенціалу, проведення змістовного дозвілля. Також це сприятиме згуртованості громаді, об’єднанню зусиль над збереженням історичної спадщини.

Для втілення заходів потрібно придбати обладнання, необхідне для проведення заходів та подій, як і всередині будівлі, так і надворі у теплу пору року (мультимедійне обладнання, обладнання для молодіжної студії, яка буде готувати відеорепортажі про мистецькі події в громаді: камера, стедікам, мікрофон, дрон).

За додаткові кошти від їхнього партнера – міжнародного фонду “Відродження” – здійснять ремонт приміщення, де буде знаходитися галерея та облаштують її.