“Депутат і нові ОТГ мають працювати разом, щоб громади розвивалися”, – Скічко

Народний депутат України Олександр Скічко, обраний за 197 виборчим округом, пообіцяв мешканцям новостворених територіальних громад Золотоніського району свою підтримку у пошуку фінансування важливих соціальних проєктів та розв’язання юридичних питань. Про це він заявив на зустрічах із керівниками, депутатами та іншими представниками ОТГ у Гельмязові, Піщаному, Новій Дмитрівці, Вознесенському та Зорівці.

«Я вважаю, що підтримка громад на своєму окрузі – це головна робота народного депутата. Ми маємо тісно співпрацювати, якщо хочемо отримати результат. Ви знаєте, які питання вам треба вирішити, а я можу підказати, як правильно шукати кошти, щоб своєчасно їх отримати. Є багато урядових програм, спрямованих на розвиток нових ОТГ, але треба точно знати, які кошти, на які проєкти можуть бути спрямовані», – казав на кожній зустрічі нардеп.

Олександра Скічка цікавило, чим живе кожна громада, які проблеми вирішує, що планує, і чим він особисто міг би допомогти.

Як виявилося, в кожній сільраді проблем вистачає, деякі з них дуже подібні. І це не тільки брак коштів. Наприклад, типовою проблемою є вкрай незадовільний стан місцевих доріг. Деякі з них настільки непроїздні, що рейсові автобуси вже не виходять на маршрути. Так, в Зорівській ОТГ це дороги між селами Зорівка, Богданівка, Квітневе, Мехедівка. У Вознесенській – дорога від Вознесенського до Золотоноші фактично відсутня. У Новодмитровській – від Дмитрівки до Матвіївки. В Піщанській – Піщана-Слобідка, Піщана-Шабельники, від Слобідки – до Гладковщини та Софіївки. Усе це дороги обласного підпорядкування, тому Олександр Скічко запропонував не гаяти часу і подавати заявки на ремонт до Черкаської ОДА, яка зараз складає перелік автодоріг, що потребують ремонту.

Ще одна спільна проблема для різних ОТГ – заплутані земельні питання, які лишилися громадам у спадок від попередніх керівників. Наприклад, у Новодмитрівській ОТГ намагаються встановити власників 106 га і на яких підставах вони стали власниками землі громади, для цього потрібно провести інвентаризацію. Коштує така процедура 60 тисяч гривень за один населений пункт. Складніша ситуація у Вознесенській ОТГ – там скаржаться на недобросовісних орендарів, через яких ОТГ недоотримує мільйони гривень щороку. За 128 га, які належали експериментальному підприємству Мінагрополітики, нинішній орендар платить Вознесенській ОТГ усього 58 тис гривень на рік, переукладати угоду під адекватні умови відмовляється. А за 140 га колишнього цукрового заводу у Пальмірі його нинішній власник не платить взагалі, а це за чотири роки – не отримані громадою 6 мільйонів гривень. Олександр Скічко сказав, що спірні питання типу того, що намагаються розв’язати у Вознесенському, можна вирішити у законному порядку і захистити права вознесенців. Народний депутат одразу доручив своїм юристам вивчити ситуацію і в короткий строк запропонувати рішення.

В проєктах на наступний рік в нових ОТГ Золотоніського району переважно соціально важливі об’єкти: у Вознесенському – утеплення школи і дитячого садка, у Пальмірі – утеплення школи, у Лукашівці – ремонт амбулаторії, в Піщаному – утеплення Будинку культури. На всі ці проєкти Олександр Скічко пообіцяв сприяти в отриманні субвенцій з державного бюджету. Це можливо, якщо громади своєчасно подадуть проєктно-кошторисну документацію до Міністерства регіонального розвитку.

Приємно вразив нардепа молодий та енергійний голова Новодмитрівської ОТГ Артем Кухаренко, який має готові ідеї, які зароблятимуть громаді гроші – наприклад, в нього вже є готовий проєкт оздоблення адміністративних споруд громади сонячними батареями. За розрахунками, ці невеликі сонячні електростанції не тільки забезпечуватимуть потреби села Драбівці в електропостачанні, але й зможуть генерувати електроенергію на продаж. За словами Артема Кухаренка, в разі успіху, проєкт реалізують не тільки у Драбівцях, але й в інших селах ОТГ. Олександр Скічко сказав, що такого масштабу нововведення цілком можна профінансувати з Державного фонду регіонального розвитку.

Також у Новодмитрівській ОТГ хочуть провести розчистку річок і зайнятися роведенням риби, відреставрувати унікальну дерев’яну Свято-Троїцьку церкву, а будинок культури перетворити на центр культурної спадщини, замінити каналізацію в населених пунктах ОТГ. На більшу частину цих ідей вже є готові проєкти, а це суттєво полегшить пошук фінансування, тим більше, що Новодмитрівська ОТГ готова частково сама їх профінансувати.

До кожної ОТГ Олександр Скічко приїздив не з порожніми руками. У переддень новорічних свят він передав подарунки медзакладам та школам – разом на п’ять ОТГ розподілено 400 літрів антисептику, 4600 медичних масок, 31 комплект спортивного інвентарю – це баскетбольні, футбольні та волейбольні м’ячі, скакалки, гімнастичні палки. А для Вознесенської школи, де вчитель фізкультури Григорій Чухрай створив футбольну та волейбольну команди, Олександр Скічко привіз повний комплект футбольної форми. На зустрічі з Вознесенською громадою він особисто передав цю форму капітану шкільної футбольної команди Івану Синьооку.