Центр соцдопомоги традиційно став об’єктом атаки передвиборчого “чорного” піару

Вибори нові – методи старі. У місцевому сегменті соціальної мережі Facebook один із численних нових “анонімних” користувачів розпочав чергову інформаційну атаку в переддень старту виборчої кампанії. Цього разу об’єктом традиційно став міський Центр соціальної допомоги. Цій установі приймати подібні інфовиклики не вперше – рівно п’ять років njve, під час попередніх місцевих виборів, події розвивалися за тим самим сценарієм.

Тема стара і апробована неодноразово ще у 2015-му році: міський голова та очільниця Центру зацькували екс-заступницю керівника установи Наталію Ніцак. Усі незгідні із політикою місцевої влади, мовляв, одразу потрапляють у ранг неблагонадійних і навіть на бодай якусь роботу потім влаштуватись – зась.

Золотоніський міський центр соціальної допомоги по праву вважають одним із найбільш успішних на Черкащині. Окрім базових функцій, передбачених законодавством, працівники протягом багатьох років намагаються максимально розширити функціонал установи, а також знаходити контакти із численними благодійниками. Зокрема, тут успішно працює так зване “Соціальне таксі” для перевезення людей з обмеженими можливостями, нещодавно встановили професійне обладнання для відділення соціально-медичної реабілітації, функціонує унікальна гончарна майстерня для реабілітації дітей. Ці проєкти свого часу започаткували спільно із Фондом родини Нечитайло.

Читайте також: Золотонісці отримали обладнання для соціально-медичної реабілітації

Під час активної стадії карантину на базі Центру працівники виготовляли безкоштовні маски для літніх людей, а також організовували доставку гарячого харчування для літніх людей. У докарантинний період на базі установи проводили ряд тренінгів, майстер-класів та курсів для людей, котрі потребують допомоги суспільства – від вивчення англійської мови до арт-терапії.

Тема ж конфлікту із колишньою працівницею тягнеться вже п’ять років і спливає якраз перед черговими місцевими виборами. Попередня поява головної героїні супроводжувала інформаційну кампанію одного з тодішніх кандидатів на посаду міського голови. Задля цього тоді навіть відзняли професійне відео із маніпулятивними меседжами. Кому знадобилась “знедолена” жінка цього разу – не зрозуміло. Насторожує лише факт, що анонімний аккаунт виклав доволі таки професійну статтю, якому б місце не нижче, ніж у регіональних ЗМІ.

Як би там не було, але своє слово колектив Центру соцдопомоги сказав ще п’ять років тому, написавши навіть відкритий лист до міського голови. Опісля скорочення посади профільного заступника установи, стався ряд незрозумілих подій – пожежа у кабінеті директора, знищення бази даних на комп’ютері, таємниче зникнення ключів від нього, а також деяких особових справ підопічних і бухгалтерських документів. Із закликом докласти усіх можливих зусиль для захисту та відновлення імені директорки і усього колективу тоді звернулися 40 працівників.

Читайте також: «Майстерня успіху»: у Золотоноші запрацює новий соціальний проєкт

Сама очільниця Центру Людмила Неліна ставиться до ситуації спокійно та по-філософськи. Мовляв, відбувається таке не вперше, тому подібні інформаційні атаки вже навіть не викликають рефлексій.

– Пережили численні звинувачення в корупції, перевірки, скарги до правоохоронних органів. Мені за нашу установу не соромно. Ростемо і розширяємося кожного дня. Головне для нас – щоденна подяка клієнтів Центру. Ми працюємо для них і докладаємо максимум зусиль. Як-то кажуть, розумний – зрозуміє, – коментує ситуацію Неліна.

Також директорка прокоментувала і відправну точку конфлікту, на якій нині наголошує Наталія Ніцак.

– Наш заклад за ці роки пережив скільки реорганізацій, що складно навіть уявити. Якісь посади скорочуються, якісь додаються. Ми живемо в динаміці, постійно розширюємо свої функції, робимо організаційні висновки. Я б дуже хотіла попросити місцевий Центр зайнятості знайти нарешті роботу для Наталії Григорівни, щоб нарешті припинились маніпуляції щодо міфічних вказівок “нікуди не брати її”. Хоча це буде складно, адже погодиться вона працювати лише на керівних посадах. А з її управлінськими якостями, як відомо, прекрасно ознайомлений не лише колектив Центру соціальної допомоги, – резюмує директорка Людмила Неліна.

Читайте також: Для Центру соцдопомоги придбали новий автомобіль [ФОТО, ВІДЕО]