У Золотоноші всі учні початкових класів харчуватимуться безкоштовно

Мало яке місто України може похвалитися тим, що учні молодших класів харчуються у шкільних їдальнях за кошти місцевого бюджету. Як повідомляє видання Золотоноша.City, в Золотоноші міська влада вирішила, що здоров’я малечі – це головне, тому вони й мають отримувати повноцінне харчування. Через ситуацію, що склалася в країні, не всі батьки в змозі це забезпечити.

На думку начальника міського відділу освіти Ольги Строкань, таке важливе для всього міста рішення дасть можливість більше 1000 дітей 1-4 класів, частина з яких – пільгових категорій, споживати якісну гарячу їжу. Варто зауважити, що учні молодших класів харчуються у їдальнях вранці, а ті, хто залишаються на групу продовженого дня, — ще й в обід.

До того ж, з нового навчального року через ріст цін на продукти харчування, підвищення мінімальної заробітної плати та з метою дотримання норм харчування, міські депутати ухвалили рішення про збільшення фінансування на оплату шкільних обідів з 10 до 15 гривень. А діти пільгових категорій 1-4 класів харчуватимуться за 20,5 гривень, 5-11 класів – за 22 гривні. До речі, якщо взяти в цілому, у золотоніських школах навчається 607 категорійних учнів

– Для нас, місцевої влади, освіта – одна із стратегічних галузей міста, поряд з медициною. Тому вирішення питань, що стосуються цієї сфери, завжди знаходяться у пріоритеті. Їм ми намагаємося приділити максимальну увагу і підтримку, у тому числі, й у фінансовому плані. Бо стосуються найдорожчого – наших дітей, нашого майбутнього, – коментує рішення заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко.

Сам перший дзвоник покликав за парти 2 925 учнів Золотоноші, з них вперше переступили поріг школи – 306; сформовано 12 перших класів, торік – 11. Тих учнів, для кого це перше вересня стало останнім, – 143. Ольга Строкань наголошує, що урочистості пройшли в межах, дозволених карантинними вимогами. Насамперед, батькам заборонено перебувати у приміщеннях шкіл, а урочистості для решти учнів пройшли у класах. На вулиці діти можуть перебувати без захисних масок, у приміщенні – тільки в них. Як і весь персонал шкіл.

Читайте також: У школах і садочках міста здійснили огляд готовності до навчального року