В Україні закінчилися «бебі-бокси»: чи торкнулася всеукраїнська проблема Золотоноші

В Україні утворився дефіцит так званих «пакунків малюка», які мають видавати кожній породіллі ще у пологовому. Але в окремих областях замість «бебі-бокса» новоспеченим батькам дають довідку про народження дитини. З нею слід звернутися до місцевого управління праці та соціального захисту населення. Не варто сподіватися, що у цьому закладі їх зустрінуть із набором для новонародженого. Там обіцяють зв’язатися, щойно вони з’являться. Проте конкретної дати ніхто не повідомляє.

Видання Золотоноша.City повідомляє, що «Пакунок малюка» цьогоріч став дефіцитом через проблеми з проведенням тендеру. На придбання речей для немовлят з держбюджету виділяють 1 мільярд 200 мільйонів гривень. Освоїти ці кошти взялися 13 учасників. Але до тендеру допустили лишень чотирьох.

Ті з них, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету, і він узагалі скасував цю закупівлю. Процедура організації нового тендеру триває від 70 днів до трьох місяців. У Міністерстві соціальної політики запевняють, що так довго чекати не доведеться. Вони працюють над тим, щоб прискорити процес, а поки обіцяють, що замість «пакунків малюка» даватимуть породіллям гроші.

– У Золотоніському пологовому відділенні проблем з врученням «бебі-боксів» породіллям немає, – запевнив завідуючий Микола Кучер. – Наразі маємо в запасі ще понад 20 наборів. Зважаючи на рівень народжуваності у нашому відділенні, до кінця місяця їх вистачить гарантовано.

Його слова підтвердила і заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Марина Резніченко.

– У нас не було жодного звернення від батьків щодо нестачі «бебі-боксів», – сказала Марина Володимирівна. – Єдиний випадок трапився нещодавно із породіллею, котра народжувала в обласному перинатальному центрі. Там мешканці Золотоноші не видали набір речей для малюка, і його вручили ми в нашому управлінні.