Колектив батьків гімназистів продовжує працювати над парком Сухомлинського [ФОТО]

Золотоніська гімназія далі втілює в життя проєкт створення парку поблизу навчального закладу. Мова йде про колись захаращену територію на вулиці Гагаріна. У партнерстві з програмою «Активні громадяни» від Британської ради та Черкаською міською організацією «Вільний простір» гімназійні батьки та старшокласники продовжують втілювати ідеї створення відкритого освітнього середовища, яке б забезпечило умови дозвілля для дітей з особливими потребами. Днями здійснили бетонування під лавочки та основи для монтажу спеціалізованої гойдалки.

Як відомо, парк Сухомлинського був започаткований два роки тому. У вересні 2018-року вісля засідання Піклувальної ради гімназії ухвалили рішення розпочати опорядкування майбутнього гімназійного парку. Наступна ж субота для учасників першої акції стала не лише святом Дня міста, але й плідним “суботником”.

Старий сквер на вулиці Гагаріна намагались тут доглядати й раніше, щороку влаштовуючи там екологічні акції. Хоча й було зрозуміло, що без глобального рішення будь-які зусилля марні: ділянку все-рівно швидко заполоняли чагарники, а також сміття від деяких “небайдужих” містян.

Читайте також: Золотоніські школярі склали ЗНО з історії України [ФОТО]

Від того моменту ініціатори розпочали більш системну роботу: зрубали чимало старих дерев, повністю звільнили парк від чагарників, покосили траву та зібрали все сміття. Разом з ними працювала техніка «Міського Водоканалу».

– Якщо хтось скаже, що українці не здатні гуртуватися, неспроможні реалізовувати заплановане, не дотримуються слова, не готові до альтруїзму, не можуть проявляти реальну ініціативу, то ми спростуємо ці хибні шаблони реальними вчинками наших батьків. Для колективу гімназії така солідарність  стала проявом  довіри. Це  насправді  надихає, підбадьорює і додає сил, адже реальне партнерство починається з  довіри, – коментувала тоді подію директорка гімназії Любов Денисюк.

Читайте також: Золотоніські освітяни отримали відпускні виплати вчасно та в повному обсязі

Працювали батьки та вчителі там і протягом минулого літа. Самі, із власної ініціативи.

– Клас за класом, разом із батьками, однією великою родиною. Інколи квіти приносили, тихенько залишали у приймальні, а ми навіть не знали, хто ж поділився такою красою, – розповідала про процес очільниця навчального закладу у нещодавньому інтерв’ю.

Мета останньої толоки – встановлення дубових лавочок, виготовлених Олексієм Дробязком. Бетонним розчином учасників акції забезпечив батько майбутнього першокласника Тарас Луценко, а з роллю «бригадира» впорався нинішній гімназійний батько Юрій Пліс. Загалом чоловічу компанію активістів цього дня склали Юрій Пліс, Дмитро Іванов, Денис Щепетний, Олександр Озірський, Богдан Фесун, Дмитро Фурса, Антон Пушкар, Іван Сташук, Олег Осауленко, Ростислав Щупан, В’ячеслав Грубов, Андрій Потужний, Костянтин Чуров, Сергій Куторей з сином Максимом, Руслан Вітер із сином Ростиславом, Станіслав Балацький, Володимир Сидорець, Андрій Фурса-Білецький, Роман Шитик, Віктор Мельников та Віктор Садимах.

Читайте також: У Золотоноші провели “карантинний” останній дзвоник онлайн [ВІДЕО]