У Золотоноші відновлять нічні рейди для контролю відпочинку молоді

У соціальних мережах активно обговорюється допис про золотоніських підлітків, які застосували фізичне насилля. Мова йде про учениць однієї із шкіл міста, а саме – про конфлікт між двома дівчатами, який переріс у бійку. Чи були присутніми при цьому інші діти, і чи дійсно було вчинено булінг – наразі у цьому розбираються поліціянти. Заяви у відділ поліції про нанесення тілесних ушкоджень написали батьки обох дівчат. Видання Золотоноша.City інформує, що працівники служби у справах дітей, молоді та спорту Золотоніського міськвиконкому поспілкувалися з батьками і учасницями конфлікту, вивчили їхні умови проживання.

За словами начальниці Ніни Засенко, ці умови доволі хороші, обидві родини забезпечені. Правда, одна багатодітна сім’я винаймає будинок. Розпочато кримінальне провадження по факту побиття. Як каже, Ніна Іванівна, конфлікт досить спірний. Кожна сторона виправдовує себе. А от який висновок зробить поліція і чи буде доказано факт булінгу – поки невідомо. Тож, аби це довести, треба провести кропітку роботу, опитати усіх свідків, щоб мати гарну доказову базу.

В інтернеті також шириться інформація про ще один подібний випадок – про бійку дівчат-підлітків вже іншої школи. Як розповіла заступник начальника сектору превенції відділу поліції Анна Шульга, така подія дійсно мала місце, і знову порушено кримінальне провадження щодо нанесення тілесних ушкоджень. Окрім того, одна із сторін конфлікту вже потрапляла в поле зору працівників служби. Наразі правоохоронці вивчають питання щодо застосування булінгу відносно потерпілої. По обох випадках триває досудове розслідування. Такі факти не можуть не турбувати золотоніських владців.

У міській раді запропонували відповідним службам разом із працівниками поліції поновити проведення спільних рейдів у нічний і вечірній час. За словами заступниці міського голови Мар’яни Ніщенко, у період карантину дуже мало школярів виїхали на відпочинок. Більшість залишилася вдома. Часто можна бачити, як у вечірній час підлітки катаються на велосипедах, дехто ходить у молодіжний клуб журналістики, але є такий відсоток дітей, які займаються не тим, чим треба. Тому це питання має бути на особливому контролі.

Тож уже на вихідні 11-12 липня відновлять спільні вечірні рейди за участі представників служби у справах дітей, молоді і спорту, відділів – освіти та поліції, інших структурних підрозділів, що працюють з дітьми. Під час їх проведення звертатимуть увагу на дотримання карантинних норм, виявлення фактів продажу та вживання алкогольних напоїв неповнолітніми, тютюнопаління у заборонених місцях.