На Золотоніщині аферисти від імені податківців вимагають гроші

Золотоношею шириться нова хвиля звернень шахраїв до місцевого бізнесу, посадовців та депутатів від імені, начебто, керівництва фіскальної служби. Видання Золотоноша.City інформує, що як і раніше, здирники поводяться вкрай зухвало, напористо і переконливо та, за повідомленнями платників податків, навіть удосконалили методи роботи і значно розширили коло бізнесменів. Вони використовують будь-які засоби, щоб знайти нову жертву: телефон, звичайну та електронну пошту, інтернет. Їхня мета – заволодіти коштами під будь-яким приводом: надання грошової допомоги, погрози застосування штрафних санкцій та інше. Днями такі пропозиції надійшли до кількох золотоніських підприємців.

Ось що розповів про це Андрій Штанько:

– Коли до мене зателефонували, напряму грошей не вимагали, а просили подзвонити за певним номером начальнику Золотоніської податкової інспекції, назвали й прізвище. За тональністю голосу можна було розпізнати натяк, що розмова має бути серйозною, але все-таки більше скидалося на вимагання. У мене таке прохання відразу викликало здивування. Я набрав вказаний номер нібито «начальника», але не зі свого, а з іншого телефону, але слухавку вже не брали. Тож, моя підозра про шахраїв підтвердилася. На їхню оборудку я, звичайно, не повівся. Звідки взяли мій номер? Не знаю. Думаю, що його дізнатися не важко – ці дані не є великим секретом, – зауважує Андрій Андрійович.

– Шахраї завойовують вашу довіру, а потім крадуть гроші,- наголошує начальник Золотоніського управління ГУ ДПС у Черкаській області Юрій Байбуз. – Ми застерігаємо платників бути пильними та обачними, уважно перевіряти інформацію і не дозволяти таким людям вводити себе в оману.

За словами посадовця, подібна ситуація відбувається не вперше, і не тільки у Золотоніському районі, а й по всій області. Так звані «комбінатори» телефонують до бізнесменів, представляються невідомо ким і просять перерахувати гроші на вказаний банківський рахунок.

– Наразі об’єктами шахрайських атак стали фермери, які сплачують небагато податків – оренду землі та єдиний фіксований податок, у кінці року – ще ПДФО і мають у своїй більшості сімейний бізнес. Особливо, нові фермери, які ще, можливо, не дуже обізнані у законодавчому полі і мене особисто не знають, – наголошує Юрій Байбуз. – Їм телефонують від мого імені і просять перерахувати певну суму за послуги, але я не чув, щоб хтось заплатив. Років десять тому, можливо, хтось би ще повівся. Наразі адміністрування податків проходить зовсім в іншому форматі. Простіше сплатити податки, ніж мати проблеми із законом.

У нашому управлінні сектор по боротьбі з корупцією займається такими випадками, реагує і відслідковує ситуацію. Я переконаний, що дзвінки лунають з місць позбавлення волі. Більш обізнані підприємці відразу звертаються у наше управління або на «гарячу лінію» Головного управління ДПС у Черкаській області. Днями до мене зателефонував один з керівників, щоб переконатися, чи дійсно треба перерахувати гроші. Звичайно, що нічого нікому не треба платити. Хочу, щоб і решта про це знала, – підкреслює Юрій Михайлович.

Про подібні випадки шахрайства просимо повідомляти у Головне управління Національної поліції у Черкаській області за телефоном 102.