Для золотоніських випускників ЗНО-2020 проходитиме у звичному форматі, з певними особливостями

Як би не хотілося одинадцятикласникам швидше повернутися у рідні класи, як би не мріяли про завершення школи і бажане студентство – усім верховодить клятий карантин. Чи проходитимуть цьогорічні випускники зовнішнє незалежне оцінювання? У якому форматі відбудеться процедура ЗНО? Чи допустять до здачі тестів 11-класників, які контактували або самі інфікувалися коронавірусом? Про це у розмові із завідуючою методкабінетом Золотоніського міського відділу освіти Наталією Строкань дізнавалися кореспонденти видання Золотоноша.City.

– Наталіє Василівно, у чому особливості ЗНО-2020?

– У нинішньому році зовнішнє незалежне оцінювання пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту.

– Чи визначені його конкретні дати?

– Дати проведення ЗНО залежатимуть від завершення карантину. Якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.

– Чи зазнає змін традиційний формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році?

– Ні, вони не зміняться. За правилами під час складання ЗНО в аудиторії перебуває максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії, яка, безумовно, буде дотримана у зв’язку з епідемією. Соціальне дистанціювання також буде забезпечене і біля входу в приміщення, у якому проходитиме тестування, щоб уникнути скупчення людей.

– А як щодо кількості тестів та їхнього змісту? Яка максимально допустима межа тестів?

– Вони теж залишаться без змін. Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітнітравні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно. Модель ранжування результатів тестування знижує вплив зовнішніх факторів і УЦОЯО зможе статистично згладити певні прогалини у підготовці учасників через карантин.

– Яким чином буде організований процес здачі у післякарантинний період?

– У зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Приміщення провітрюватимуть та дезінфікуватимуть.

– Чи будуть допущені до здачі ЗНО особи, які контактували або самі були інфіковані?

– Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У разі, якщо через ізоляцію чи хворобу вони змушені пропустити і додаткову сесію тестування, будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей з низкою захворювань. Для таких категорій абітурієнтів в умовах вступу до університетів передбачені окремі особливості та форми проведення вступних іспитів.