У Золотоноші зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус

Станом на 12:00 11 квітня у Золотоноші офіційно підтверджений перший випадок захворювання на COVID-19. Людина знаходиться у Черкаській інфекційній лікарні. Про це повідомила заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко. Встановлені контактні особи. Їх – дев’ятеро, вони самоізольовані. Ці люди також будуть проходити ПЛР-тестування. Відповідні служби здійснили дезінфекцію будівлі, де мешкає інфікована особа.

Тим часом начальник УЖКГ Олександр Флоренко розповів, що захворіла людина поважного віку, котра ніде не їздила і не має родичів та знайомих, що перебували в інших країнах. Це означає, що жінка підхопила інфекцію вже в Золотоноші.

– Деякі люди переносять коронавірус безсимптомно і можуть знаходитися серед нас, навіть не усвідомлюючи про інфікування. Будьте максимально обережними. Будь ласка, залишайтеся вдома та бережіть своїх стареньких батьків. Зараз це найголовніше, – зазначив посадовець.

Також він проінформував, що нині в місті тривають перевірки дотримання карантинного режиму. На виконання постанови КМУ та з огляду на фіксацію першого випадку інфікування на COVID-19, національна поліція спільно зі структурними підрозділами міської ради проводить рейди на дотримання карантинного режиму. Від сьогодні, окрім традиційних перевірок, які відбуваються щодня, починаючи з 12 березня, проводилась перевірка масочно-паспортного режиму. Під час неї зафіксовано велику кількість порушень, виявили групи людей, які порушували дозволену кількість одночасного перебування, відсутність масок, документів, які підтверджують особу, прописку і місце проживання. На вулицях міста величезна кількість людей похилого віку.

– Незважаючи на наявність інфікованих людей в Золотоноші, містяни і гості міста, яких сьогодні в нашому населеному пункті було дуже багато, продовжують жорстко порушувати правила карантину. Звертаюсь до всіх людей, котрі проживають чи тимчасово перебувають у Золотоноші: будь ласка, дотримуйтеся встановлених правил. Це зможе врятувати ваше життя і здоров’я, зупинить розповсюдження коронавірусу та допоможе вам уникнути адміністративної відповідальності (штраф від 17000 до 34000 грн). Будь ласка бережіть себе, своїх рідних та будьте здорові, – наголосив Флоренко. 

Окремо він додав, що враховуючи ситуацію, яка склалася, місто очікує запровадження додаткових обмежувальних заходів. Будуть створені додаткові санітарні бригади, а також збільшиться площа та інтервал обробки територій міста дезинфікуючими засобами.