Через спалювання трави на Золотоніщині горять будівлі [ВІДЕО]

Жодна інформаційна робота та заклики до здорового глузду не допомагають золотоніським паліям. Щодня через навмисні підпали сухої трави, бур’яну та очерету вмикається тривожна сирена на пожежно-рятувальному автомобілі. Часто вогонь поширюється на найближчі споруди. Добре, якщо небезпеку встигають помітити власники чи сусіди, але, трапляється, що вогонь зжирає й дачні будиночки. Про ці все перипетії розповідає видання Золотоноша.City. 

4 квітня неподалік Коробівки хтось підпалив суху траву. Вогонь охопив майже 5 гектарів території, а вітер погнав полум’я на надвірні споруди. О 16 годині пожежні 8 ДПРЧ отримали звістку про масштабну пожежу. Прибувши на місце, кинулися рятувати будівлі, яких водночас палало аж 6 кожна площею 30 квадратів. Для їх порятунку додатково залучили автоцистерну Вільхівського лісництва. Згодом довелося приборкувати вогонь ще на 2 господарських будівлях меншою площею. Лише після 20 години приборкувачі вогню справилися зі своїм завданням. Винуватець встановлюється.

5 квітня сталося коротке замикання електропроводки у безгосподарному житловому будинку по вул. Гонти у Золотоноші. На пункт зв’язку 8 ДПРЧ повідомлення надійшло від сусідів о 2 годині 40 хвилин. Щоби не допустити поширення вогню у житловому масиві, рятувальники залучили 2 автоцистерни водночас. Впоратися з вогнем змогли лише за 3 години. Рукави згорнули о 5.33.

5 квітня через необережне поводження з вогнем пожежу у своєму господарстві спровокував 48-річний мешканець Золотоноші. О 12 годині за його викликом вогнеборці поспішили на провулок 2-ий Спартаківський, де полум’я вирувало на надвірній споруді площею 3х6 м. Вогонь перекинувся від запаленого поруч сміття, якого власник назбирав на 3 квадратні метри. У результаті – пошкоджена покрівля та перекриття. Збиток – 5 тис. грн. Пожежу приборкано повністю о 13.07.

Святе Благовіщення теж не пройшло спокійно. О 10 ранку спецавто рятувальників помчало на виклик у село Кропивна. Там підпалена суха трава стала причиною займання закинутої безгосподарної будівлі. Добротна споруда розміром 10х20 метрів свого часу слугувала сараєм для утримання великої кількості тварин. Залишені купи гною та посліду утворили не тільки непрохідну димову завісу довкола, а ще й поширювали нестерпний сморід від тління. Це ускладнювало роботу чергового караулу 8 ДПРЧ. Лише о 14.20 вони завершили гасіння, витративши 4 з половиною години.

Чи буде встановлений винуватець – справа правоохоронців.

Систематичні повідомлення золотоніських рятувальників про умисні підпали сухої трави наводять на думку: а раптом саме в цю хвилину вони будуть потрібніші на спасінні людей? Палії хоч колись над цим замислюються?