Золотоніські діти опановують дистанційне навчання [ФОТО, ВІДЕО]

В умовах всеукраїнського карантину, котрий днями був продовжений до кінця квітня, свій стиль життя тимчасово мусять змінювати не лише дорослі українці, але й діти. Зупинка навчального процесу відбулася на досить довгий період, тому міністерство освіти вже анонсувало відтермінування проведення ЗНО та вступної кампанії до вищих навчальних закладів. Тим часом освітній процес не обмежується учнями 9-х та 11-х класів, тому нині гостро постала тема дистанційного навчання. На щастя, 2020-й рік та сучасні інформаційні технології пропонують ряд технологічних рішень для цієї проблеми.

Дистанційне навчання, насправді – один із найбільших викликів сучасності у ці складні часи. Для вчителя ж це – ще й час для самоосвіти, адже вдома мають лишатися всі. Піонером у цьому процесі в Золотоноші стала спеціалізована школа №2 інформаційних технологій. Тут педагоги активно навчаються і навчають: розробляють завдання (щоб були цікавими і посильними для самостійної роботи), проводять на різних платформах онлайн-уроки, відеоконсультації, перевіряють завдання в Google Формах, Google Classroom, використовують ґаджети та соцмережі не тільки для спілкування, а й для навчання.

Особливо цікаво дітям, адже відтепер навчатись можна через їхні улюблені сервіси – Viber, Skype та Zoom. Уроки проводять у вигляді групових відеоконференцій, котрі нині, завдяки широкому поширенню інтернету, доступні ледь не всюди.

Задля заохочення та підтримки учнів, а також для чергового нагадування важливості перебування на самоізоляції, учора вчителі СШІТ навіть запустили флеш-моб у Facebook. Кожен педагог оновив фото свого профілю спеціальною так званою “рамкою”, де серед іншої інформації майорять хештеги #ЛишаюсяВдома та #КарантинНеКанікули. Нині у навчальному закладі планують втілити ще чимало цікавих флешмобів для дітей.

Не відстає у цьому плані і Золотоніська дитяча музична школа. Її колектив, як здається, зумів втілити неможливе, у стислі терміни розгорнувши повноцінний онлайн-процес навчання… мистецтву! За словами керівника ДМШ Ігора Путинця, ця нова робота виявилася надзвичайно цікавою для всіх учасників освітнього процесу.

– Окрема подяка батькам за розуміння та підтримку. Та й усі учні молодці. Вони дуже серйозно і відповідально, з неймовірною віддачею ставляться до нової форми навчання, – прокоментував Ігор Путинець організацію онлайн-навчання.