Ціни на продукти і товари першої необхідності в умовах карантину у Золотоноші: чому зростають?

Від початку введення карантинних заходів у Золотоноші спостерігається поступове, а в деяких магазинах і аптечних пунктах різке зростання цін на товари. На це нарікає більшість містян, яким і до цього не завжди вистачало грошей на речі першої необхідності. Чи може міська влада регулювати вартість споживчих товарів та впливати на її зменшення? Про це журналісти видання Золотоноша.City запитали у начальника управління економіки Золотоніського міськвиконкому Вікторії Остроглазової:

– В умовах ситуації, яка склалася в Україні, цей факт є кричущим і неприпустимим. Люди масово закуповують товари навіть за ті невеликі статки, які мають. А власники торгових і аптечних закладів розводять руками, мовляв, ми нічого не можемо вдіяти. Така ситуація пов’язана зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників. Зокрема, продукти так званого «борщового набору» (картопля, капуста, цибуля, морква) подорожчали на 35-128%, цукор – на 8%, макаронні вироби – на 9,5%, пшенична крупа – на 11%, гречка – на 51%, борошно – 5%, яйця – 6%. Здорожчання товарів постачальники пояснюють значним зростанням витрат виробництва, пов’язаних з карантинними заходами.

На жаль, місцева влада не є регулятором цін на споживчі товари, як би нам цього не хотілося! Але звертаємося до усіх власників: максимально докласти зусилля, щоб забезпечити стабілізацію цін з боку постачальників на продукти харчування і товари першої необхідності.