“Не панікувати, а зробити все можливе, щоб убезпечити себе”, – Мар’яна Ніщенко про карантин

Заступник міського голови Золотоноші Мар’яна Ніщенко вважає, що превентивні заходи, розроблені 12 березня комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, мінімізують поширення коронавірусної інфекції у нашому регіоні. Головне – не панікувати, а зробити все можливе, щоб убезпечити себе і своїх рідних від інфікування. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

– У Черкаській області, на щастя, не зафіксовано жодного підтвердження коронавірусу. Тож, просимо батьків і дітей відповідально поставитися до усіх цих застережень: карантин вводиться не для того, щоб гуляти містом чи поза ним, людям варто максимально обмежити перебування у громадських місцях, – зазначила посадовець.

– Перше, що ми зробили, – призупинили освітній і виховний процеси у навчальних, дошкільних та позашкільних закладах: школах, дитячих садочках, БДЮТ, музичній школі. Що стосується дітей, ми вживаємо такі ефективні дії, щоб вони не могли підхопити і не поширювали навіть елементарну застуду. Наразі у Золотоноші не працює музей, скасовані культурно-масові заходи. Золотоніська «Ліга сміху» переноситься на 30 квітня, і квитки, придбані на 30 березня, будуть дійсними, їх не треба міняти. Інформація про перенесення концерту капели бандуристів, що мав відбутися 19 березня, буде опублікована на офіційному сайті Золотоноші 1 квітня.

Рекомендуємо також місцевим роботодавцям надати можливість одному з батьків, які мають дітей шкільного чи дошкільного віку, працювати дистанційно. Згідно з чинним законодавством заробітна плата за тими, хто йде на карантин, повинна зберігатися, тобто, вони не мають у ній втрачати.

Що стосується педагогічних працівників. Хочу наголосити і пояснити, що таке дистанційна освіта: це технологія навчання. Тобто, вчителі мають не просто надсилати учням перелік вправ і задач на Viber, щоб вони самостійно їх вирішували, а й встановлювати прямий контакт з дітьми дистанційно через інтернет. Адже класно-урочна форма теж передбачає самостійне оволодіння знаннями.

Закликаємо усіх власників магазинів і супермаркетів проводити дезінфікування приміщень, підлог і поверхонь. Відділ з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому роздасть по місту пам’ятки, як діяти в умовах карантину. Усі торгові точки міста отримали бюлетені з роз’ясненнями щодо нового коронавірусу. На головному екрані Золотоноші демонструються відеоролики МОЗ про небезпечне захворювання.

Ще одна рекомендація – не допускати до роботи працівників з ознаками ГРВІ. Днями на «гарячу лінію» міського голови зателефонували громадяни і повідомили, що в одному із супермаркетів міста касир обслуговує людей без захисної маски, маючи ознаки застуди. Вони просили міську раду вплинути на ситуацію. Тож, вкотре наголошую: розпорядження міськвиконкому є обов’язковим для виконання усіма, хто знаходиться на території міста Золотоноша. Структурні підрозділи міськради також частково перебувають на карантині, тобто, усі знаходяться на своїх робочих місцях, але обмежили прийом громадян. Містяни можуть скористатися «гарячою лінією» міського голови: 2-39-45, Управління праці та соціального захисту населення також працює у телефонному режимі: 2-20-92. Тож, закликаємо людей не відвідувати установи, якщо в цьому немає особливої потреби.

Обмежено проведення масових заходів – політичних, культурних, спортивних, у яких запланована участь 60 і більше людей. Це стосується і закладів харчування: барів, ресторанів, кафе, їдалень. Релігійним установам буде направлене звернення про припинення проведення масових богослужінь.

За словами першого заступника міського голови Олега Масла, міський ринок поки що працює у штатному режимі, кожен день проводиться моніторинг ситуації. Директор комунального підприємства Тарас Супрун отримав чіткі вказівки щодо дотримання санітарно-епідеміологічних норм на ринку: проводити обробку приміщень, контролювати присутніх та інструктувати продавців. Усе залежить від самих людей, наскільки відповідально вони поставляться до ситуації, що склалася.