Золотонісці постали перед дилемою: платити більшу квартплату чи створювати об’єднання співвласників

ПрАТ «Янтарь», що займається обслуговуванням багатоквартирних будинків у Золотоноші, вирішило підняти тариф за надання своїх послуг. Щоби реалізувати свої плани на законних підставах, товариство подало розроблені тарифи на затвердження виконавчому комітету Золотоніської міської ради. Видання Золотоноша.City повідомляє, що посадовці не підтримали пропозицію керівництва обслуговуючої організації, ставши на захист інтересів містян.

Як розповів начальник управління житлово-комунального господарства Олександр Флоренко, до міської ради надійшов лист від управлінської компанії ПрАТ “Янтарь”, у якому її керівництво стверджує, що не може більше утримувати будинки за тим тарифом, з яким виходило на конкурс 2 роки тому.

– Фактично компанія відмовляється утримувати будинки на нинішніх умовах. Тому наш структурний підрозділ буде вимушений оголошувати новий конкурс на обслуговування багатоповерхівок згідно з чинним законодавством. Чи будуть виходити на конкурс інші компанії, окрім «Янтаря», з адекватним тарифом, поки що невідомо. Міська рада та управління житлово-комунального не підтримує жодних рішень щодо підняття тарифів на обслуговування будинків, – наголосив посадовець. – Тому закликаємо містян якомога швидше ухвалювати рішення про створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і самостійно формувати ті тарифи, які будуть зручнішими для мешканців і допоможуть ефективніше розвивати ваші маленькі громади, як це роблять вже створені та успішні ОСББ міста.

Ми готові сприяти і допомагати документально при створенні таких об’єднань. У Золотоноші існує програма підтримки ОСББ, яка дозволяє залучати кошти з міського бюджету для проведення тих чи інших робіт у багатоповерхівках. Ті ж люди, які все-таки оберуть форму співпраці з управлінцем, не можуть розраховувати на підтримку міської ради, залишаться на умовах обслуговування приватної організації і приречені на високі тарифи.
Тож, шановні золотонісці, швидше визначайтеся! Часу лишається дуже мало! Майбутнє за ОСББ!

Чим викликане підвищення тарифів, і чи не має іншого виходу із ситуації – про це журналісти видання Золотоноша.City поцікавилися у директора приватного товариства «Янтарь» Володимира Гончара.

– Мінімальна заробітна плата по Україні протягом двох років піднімалася вже двічі. Наразі з 1 січня 2020 року вона становить 4 723 гривні. Більшість працівників нашого товариства отримують заробітну плату на рівні мінімальної. Наразі ми повинні підняти оплату праці 90% працюючих. Розуміємо, люди, котрі працюють в умовах підвищеної складності – покрівельники, сантехніки – не повинні задовольнятися 4700 гривнями. До того ж, не збільшивши працівникам зарплату, ми порушимо закон про працю. Підлеглі з мізерною зарплатою шукають кращих місць, і це закономірно. Підняття тарифів – єдиний вихід покращення фінансової ситуації товариства. В іншому випадку – люди розбіжаться.

Днями спілкувався з колегами-управлінцями з інших міст України. Вони теж пішли на цей вимушений крок. У деяких містах, до речі, діють програми підтримки: 50Х50 або 70Х30, коли виділяється частина коштів з міського бюджету на утримання багатоповерхівок. Ті, хто отримують субсидії, не втрачають нічого: вищі тарифи – більші субсидійні виплати держави.

Ми довгий час утримувалися від підвищення ціни за надані послуги з управління будинком, але наразі, на жаль, вимушені йти на цей крок для того, щоб надавати послуги належної якості і в повному обсязі. Тож, з 01.03.2020 року цей тариф зросте.