Юна скрипалька із Золотоноші отримує губернаторську стипендію

9-річна мешканка нашого міста Марічка Симеліт стала стипендіатом премії голови Черкаської обласної державної адміністрації. За словами заступника директора Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерія Данилевського, золотоніську дівчинку обрали з-поміж 31 талановитої дитини регіону, котрі своїми здобутками підносять імідж Черкащини. Про це розповідає видання Золотоноша.City.

Марічка – переможець всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів. Щомісяця школярка отримуватиме губернаторську стипендію – 2 тисячі 240 гривень. Задля цього на її ім’я мама відкрила картковий рахунок у банку. Перші власні гроші донька вже витратила, придбавши омріяний смартфон.

Як розповіла її бабуся Леся Шкурко, скрипку до рук онучка взяла у 5 років. Вона – вихованка Золотоніської дитячої музичної школи. У цьому закладі навчалася й мама юної скрипальки – Олеся разом зі своїми братом і сестрою: дівчата – по класу акордеону, син – гітари. Коли дошколярка з бабусею переступили поріг музичної, директор школи Ігор Путинець і майбутній наставник дівчинки в один голос заявили, що ще надто рано завантажувати маля. Тоді Леся Петрівна повідала їм давню притчу. Батьки прийшли до священника з питанням, коли починати виховувати дитя, якому вже виповнився місяць. «Ви запізнилися рівно на місяць», – такою була відповідь служителя. От щоб не запізнитися з Марічкою, дівчинка з 2-х років відвідує танцювальний гурток, з 5-и – музичну школу. Окрім скрипки, грає на піаніно, опановує бандуру. Щоденне заняття у музичній займає 4 години, окрім гри на скрипці – співи, сольфеджіо, музлітература.

– Дівчинка дуже працьовита, – відзначає свою вихованку Людмила Бурлака. – Серйозна й не по роках відповідальна, цілеспрямована.

– Марічка надзвичайно талановита, – додає Ігор Путинець. – Батьки вкладають у неї все, що можуть.

Юну обдаровану скрипальку відзначили судді на творчому конкурсі у Кам’янці минулого року. Вони порадили мамі водити дівчинку на додаткові заняття. Назустріч охоче пішли викладачі Черкаського музичного училища: Євгенія Сергієнко та Ольга Атамась. Багато працюють з Марічкою акомпаніатор Роман Груша.Свого часу допомагали викладачка Альона Скліфасовська та концертмейстер Любов Бурлай.

Брейк-данс, полденс, кульова стрільба, східні танці, малювання, кіокушин карате – заняття, які облюбувала дівчинка. На кожне з них поспішає з великим бажанням.

– Це не ми її, а вона нас завантажила по повній програмі, – посміхається бабуся. – На навчання усі захоплення аж ніяк не впливають. Навпаки, вони її організовують. Ми з донькою ніколи не контролюємо виконання Марічкою домашніх завдань. Щоправда, консультувалися із дитячим лікарем Борисом Антиповичем щодо її тижневого навантаження. Він порадив: непотрібне і нецікаве відпаде саме собою.

Першою відпала боротьба – майбутня зірка повинна берегти руки і пальці. Хоча тренер й обіцяв розробити індивідуальну програму, де будуть задіяні лише ноги.

Першу скрипку придбали за 4 тисячі гривень. Коли вже треба було міняти інструмент, допомогли мамині друзі з Києва.

Марічка мріє стати відомою скрипалькою. Сцена, виступи, конкурси для маленької артистки вже давно буденне явище. Головне для неї – як оцінять судді, що порадять, у якому напрямку рухатися для здобуття майстерності.