Педагоги СШІТ розповіли про сертифікацію учителів початкових класів [ВІДЕО]

До 31 січня усі вчителі початкових класів України можуть зареєструватися на сертифікацію. Це оцінювання професійних вмінь педагогів. Під час нього вчителі, як і школярі, мають скласти ЗНО, проаналізувати свою роботу й пройти перевірку експертів, – розповіла Суспільному начальниця обласного управління держслужби якості освіти Оксана Компанієць. Зробити це можна за бажанням, оскільки процедура необов’язкова. Про особливості сертифікації розповідає у своєму сюжеті телеканал UA:Черкаси.

До 31 січня вчителі початкових класів можуть зареєструватися на сертифікацію

Кілька кліків і на сертифікацію реєструється вчителька початкових класів з тридцятиоднорічним стажем Наталія Дубенець. За роки роботи вчителька випустила шість класів.

“Навіть самому досвідченому педагогу іноді потрібно відчути аналіз своєї роботи, шукати якісь нові методи, ідеї і прийоми”.

Участь у тестуванні, каже, вчителька, вирішила взяти, щоб підтвердити учням і батькам свою готовність до Нової української школи.

“Я, чомусь, найменше хвилююся за експертів. Я люблю спілкуватися з людьми і я нічого не маю міняти у своїй роботі. ЗНО трішки заставляє задуматися. Школу ж то закінчили давно, і говорять, що матеріали є різні. Ну попрацюємо”.

До 31 січня вчителі початкових класів можуть зареєструватися на сертифікацію

Вчителі із Золотоніської спеціалізованої школи №2 торік пройшли оцінювання та отримали сертифікати. Одна з педагогинь, Ірина Хоменко, нині навчає третьокласників.

“Оцінювалися не лише наші слова, наші дії, а взагалі все – і співпраця з дітьми, і як діти говорять, як вчитель себе веде. Стала більш розкутішою, стала сучаснішою, скажемо так”.

Нині дітям, каже вчителька, дає більше практичних завдань, ніж теорії. Так, на «Українській мові» школярі вивчають нову тему з використанням лего-кубиків.

Урок читання у цій школі проводить вчителька початкових класів Алла Капля. Говорить: сертифікація додала їй впевненості. А під час підготовки – змусила згадати все, що вчила в школі й університеті.

“Коли я вийшла із ЗНО, то подумала, що для людей мого віку – це було складніше, ніж для дітей 17-річних. Коли ти побачив себе зі сторони, ти бачиш свої помилки. Побачили свої недоліки, над якими можна тепер попрацювати”.

Зі слів директорки закладу Олени Вертипорох, сертифікацію склали шість вчителів початкових класів із восьми.

“Сказати, що щось кардинально змінилося – ні. Вони, як працювали, так і працюють. Можливо ще більше працюють. Просто з’явилася впевненість”.

Торік на Черкащині таке оцінювання склали 24 вчителі, нині на цьогорічну сертифікацію зареєструвалися 22 педагоги, – розповідає начальниця обласного управління держслужби якості освіти Оксани Компанієць. Цьогоріч, говорить, є певні зміни.

“Вчитель, пройшовши всі три етапи, тільки тоді мав можливість зрозуміти пройшов він сертифікацію чи ні. Зараз буде відсіювання на кожному з етапів. І вчитель матиме можливість зрозуміти продовжує він роботу в цьому напрямі, чи він робить паузу”.

Усі вчителі, які складають тестування, додає Оксана Компанієць, отримують по 20 відсотків надбавки до зарплати, а також мають право на позачергову атестацію та підвищення кваліфікаційних категорій.