На золотоніських очисних спорудах намітилася позитивна тенденція

Порівняльна таблиця результатів аналізів, виконаних фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я», скидів золотоніських очисних споруд у трьох точках, взятих 2 липня та 6 грудня минулого року, підтверджують, що вони покращилися в 2-3 рази по деяких показниках. Зокрема, у точці скиду у річці Суха Згар розчинений кисень був 0 – став 4,2 одиниці; ХСК – 89, тепер – 19,8 при нормі до 30 одиниць; сухий залишок – 1100, наразі – 520 при нормі не більше 1000. Вміст аміаку – 7,9, при нормі – 5, сигналізує про напрямок, в якому ще треба працювати. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

Детальніше про роботу очисних споруд розповів технічний директор київської компанії «Сервіс О. К.», професор Володимир Кривонос:

 – Перш за все, хочу зауважити: для керівництва багатьох міст, де є проблеми з очисними, ця болюча тема залишилася на рівні розмов. І лише у Золотоноші вболівають і шукають вихід із ситуації, роблять реальні кроки. Зміни відчутні, і я радий, що причетний до цього. Мої візити, консультації, дослідження, звіти – все було немарним. Озвучені результати показників мене дуже радують, бо демонструють позитивні результати нашої роботи на очисних. Лаборанти комунального підприємства, яке обслуговує споруди, частину проб передають на Київ, де ми проводимо власні дослідження. Результати – обнадійливі. Однак є проблеми, які не залежать від роботи очисних, тобто, спостерігаються шкідливі скиди, що іноді ставлять під загрозу всі наші старання.

Столичний науковець відзначив повне взаєморозуміння і співпрацю з керівництвом Золотоніського маслоробного комбінату на чолі з директором Владиславом Кулінічем та цілковиту відкритість і зацікавленість очільника КП «Міськводоканал» Сергія Кузнєцова. У процесі проведення серії досліджень протягом півроку він відчув компетентність персоналу очисних, який має розуміння того, як контролювати біомасу, як працювати з реагентами, оперативно реагувати в момент залпових скидів тощо.

 – Поступово ми будемо дообладнувати очисні споруди, визначили додатковий договір з блоку біологічного очищення, навчимо персонал контролювати процесами в ручному режимі, – озвучив пріоритетні напрямки співпраці Володимир Кривонос.

За словами Віталія Войцехівського, нове керівництво Черкаської облдержадміністрації приділяє особливу увагу роботі очисних споруд та функціонуванню полігонів ТПВ на території області. Задля цього розробляється програма, в основу якої покладені напрацювання департаменту екології. Днями відбудеться обласна нарада, на яку запрошені очільники Золотоноші.Вхідний контроль за скидами – підвищений, аби не порушити досягнутий встановлений баланс

 – Ми вже маємо самотужки набутий досвід у цих питаннях, – зауважив міський голова. – Якщо ще кілька місяців тому був ряд питань до діяльності локальних очисних Золотоніської районної лікарні, маслокомбінату, то сьогодні вони вирішені і до цих підприємств немає жодних претензій. Інші – «Сільверфуд» та «М’ясопромторг» – зачопковані. Вхідний контроль за скидами – підвищений, аби не порушити досягнутий встановлений баланс. З досвіду бачу, будь-яка проблема вирішується набагато швидше й продуктивніше, якщо на меті – її усунення, а не банальний піар.