Золотоніські депутати затвердили бюджет на 2020 рік

24 грудня на засіданні 49 сесії Золотоніської міської ради депутати ухвалили головний фінансовий документ міста переважною більшістю голосів. Про це повідомляє видання Золотоноша.City.

Доповідав голова комісії з питань бюджету, цін, побутового та торгівельного обслуговування, господарської діяльності Ігор Нелін.

За його словами, надходження до бюджету наступного року очікуються – 156 мільйонів гривень. Основні бюджетоутворюючі податки: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та податок на майно, в основу яких закладається розмір мінімальної заробітної плати. У 2019 році ця сума складала 4 173 гривні, у 2020 – 4 723 гривні.

Освітня субвенція складає 36 млн, що на 11,3% більше, ніж у 2019 році. Медична субвенція очікується 5 млн 701 тис. грн. Ця сума розрахована лише на 3 місяці наступного року, оскільки 1 квітня 2020 року розпочнеться реформа вторинної ланки медицини.

Традиційно у першу чергу кошти витрачатимуться на енергоносії, заробітну плату, харчування дітей в освітніх закладах, первинну медицину. 4 мільйони перейдуть у бюджет розвитку для забезпечення капітальних видатків.

Прогнозована сума бюджету податківцями Золотоніської ОДПІ  -137 мільйонів гривень. Різниця з розрахунками спеціалістів фінуправління  – 19 млн грн. Розбіжність пояснюється тим, що у фіскальних органах враховують не всі види податків.

Депутати VII скликання серед інших важливих рішень запланували будівництво та ремонт  міських тротуарів. Заради цього 2 млн гривень, що передбачалися на ремонт адмінприміщення міської ради, «перекинути» саме для відновлення та створення пішохідних доріжок.