“Ліс у смартфоні”: золотонісці зможуть контролювати вирубування дерев [ВІДЕО]

На Черкащині запрацював додаток “Ліс у смартфоні”. З його допомогою можна ознайомитися, чи легально вирубують дерева. Проект пілотний. Над розробкою працювали фахівці “Держлісагентства України”. Користуватися додатком може кожен. Для цього потрібен смартфон та доступ до інтернету.

Нині, за допомогою квадрокоптера, можна побачити ділянки зрубаних дерев на території Золотоніського лісгоспу.

“Зараз кожен за допомогою телефону та спеціального додатку, зможе побачити масштаби вирубки”, − розповідає спеціалістка Золотоніського лісгоспу Олена Лістрова. – Натискаємо – “знайти моє місце перебування”, і ось ми бачимо, у нас позначено, де ми зараз перебуваємо”.

Олена Лістрова каже, що у цьому онлайн-сервісі зібрано інформацію про усі лісорубні квитки, тобто відповідні дозволи, на лісогосподарські заходи: “Це такий сервіс, що дозволяє кожному громадянину ознайомитися із лісорубними квитками, дізнатися, де ці рубки проводяться, які рубки проводяться, який об’єм заготівлі. Цей додаток працює тільки для лісових господарств, які підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів. Ось, наприклад, у нас в області є й інші лісокористувачі: комунальні підприємтва і райагролісгоспи, де поки що цей додаток не працює”.

Золотонісець Олексій Дробязко розповідає, що додатком вже користувався. Чоловік є тренером місцевої спортивної школи і додає, що разом із вихованцями долучається до природоохоронних заходів: “Іноді заїжджаю, дивлюся, в якому стані рубка, чи будемо планувати цю рубку, чи які пеньки там з’явилися, бо іноді і браконьєри можуть бути. Ставлю питання і взагалі по сайту дуже цікаво дивитися на розвиток: що планується рубати, що буде садитися”.

За словами Олени Лістрової, якщо вирубка здійснюється, а у додатку лісорубний квиток відсутній, громадяни можуть повідомити про це працівникам місцевого лісництва або викликати поліцію.