“У Золотоноші побачили загальні позитивні зміни всієї країни”, – німецькі партнери під час візиту до міста [ФОТО]

До Золотоноші в черговий раз завітали німецькі партнери Йєнс та Крістіне Унгер. Вони представляють благодійну організацію «Українські партнерства Ерцгебірге», яка вже три роки активно співпрацює із нашим містом і плані допомоги, і в питаннях обміну досвідом. Минулого разу мешканці Берліну знайомилися із нашою комунальною галуззю, а нинішній візит присвятили соціальній сфері. Міський голова Віталій Войцехівський та заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко ознайомили німецьких партнерів з особливостями соціальної, освітньої та медичної галузей міста. Про це інформують у прес-центрі міськвиконкому

Передусім відвідали гімназію імені Скляренка, де ознайомилися з освітянською реформою – Новою українською школою. Гості мали змогу зазирнути майже у кожний клас, аби долучитися до навчально-виховного процесу демократичної школи. Іноземців вразило методичне оснащення, сучасний дизайн аудиторій, клас робототехніки та підходи до розвитку учнів. Мар’яна Ніщенко наголосила, що не даремно гімназія не лише інноваційна установа міста, а й один з найуспішніших освітніх закладів регіону.

– Завдяки педагогічному колективу гімназія має високі показники якості освіти, не спиняється на досягнутому. А учні гімназії – неодноразові переможці наукових, творчих, спортивних змагань усіх рівнів, – наголосила посадовиця.

Мали змогу побувати гості з Німеччини і на святі, яке провели рідною для них мовою. Йєнс Унгер був розчулений та зауважив, що тут він ніби вдома, а також лишився під враженням від підготовки дітей та рівня їхніх освіченості й творчості.

– Під час екскурсії закладом мене особливо вразила їдальня, таких умов не мають діти навіть у Берліні. А те, що влада ще й харчує учнів 1-4 класів безкоштовно – особливо приємно вражає, – ділиться враженнями іноземець.

Директор гімназії Любов Денисюк подякувала за візит та зізналася, що випадкових зустрічей не буває.

– Заклад продовжуватиме розвиватися, мріємо про двосторонні угоди нашої гімназії та шкіл Німеччини, дякуємо Вам за схвальні відгуки щодо нашої роботи. Це мотивує, – зазначила очільниця школи.

Після освітнього закладу гості відвідали три амбулаторії сімейної медицини. Головний лікар Віра Антонова похизувалася оновленим ремонтом реєстратури в амбулаторії №3, продемонструвала кабінет ультразвукової діагностики.

– Раніше німецькі партнери передали для нашого закладу апарати УЗД, ми обладнали спеціальний кабінет, аби людям було комфортно та затишно. До того ж вони подарували золотоніським амбулаторіям ліжка, які можна побачити у наших стаціонарах. Поступово удосконалюємо всі амбулаторії, оновлюємо. Думаю, позитивні зміни ще будуть, – зазначила Антонова.

Йєнс Унгер зазначив, що здивований якістю сімейної медицини, якій у Золотоноші всього лише три роки.

– Ви зробили прорив! Я був тут півтора року тому. Можу сказати, що ремонти мене подивували, обладнання на якому Ви надаєте послуги теж функціональне. Ми намагатимемося і надалі допомагати медицині міста, адже бачимо, що ліжка, апарати, полиці, які ми дарували, не лише доповнюють інтер’єр, а служать на користь людям, – розповів гість із Німеччини.

Підсумувало свій триденний візит подружжя Унгерів учора.

– Побували у дитячому садочку “Ялинка”. Вражає оснащення закладу, просторі групи, дисциплінованість дітей. Тут розвивають здоровий спосіб життя, впроваджують гуртки, які допомагають дітям загартовуватися. Нам дуже приємно, що завідувачка закладом Світлана Литвиненко, разом із колективом опікується вихованцями, – зазначає Йенс Унгер.

Крістіне Унгер лишилась приємно враженою станом промисловості у Золотоноші. Особливо цифра – близько 20 активних промислових підприємств. На одному з них – ТОВ “ФЕС УКР”, котрий виготовляє кавові напої під брендом “MacCoffee” побували вчора.

– До речі, чималу кількість послуг надає ваш центр соцдопомоги: соціальне таксі, розвиток дітей з особливими потребами, соціальна їдальня, ремонт взуття і навіть перукарські послуги! Для закладу ми подарували сучасну пральну машину, релаксували у їхній гончарній майстерні, – посміхаючись, говорять іноземці.

За словами гостей міста, вони продовжать подальшу співпрацю із Золотоношею, адже саме тут побачили загальні позитивні зміни всієї країни.