Золотоніські лісівники вирощують понад мільйон сіянців сосни [ФОТО]

Ліплявський лісорозсадник – це місце, де народжуються майбутні ліси Золотоніського лісгоспу. Він є базовим, адже забезпечує посадковим матеріалом усі структурні підрозділи підприємства. Основну площу займає сосна звичайна, адже є головною лісоутворюючою породою цього краю. Окрім того, тут вирощують сіянці дуба звичайного, червоного, акації білої.

– Цього року ми засіяли ­­1,2 гектари основних лісоутворюючих порід і на весну плануємо виростити близько 1,2 мільйонів сіянців, щоб забезпечити потреби лісгоспу під час лісокультурної кампанії вже наступної весни. З них сіянців сосни – 1,1 млн. Ми сумлінно працюємо над тим, аби створювати стійкі високопродуктивні насадження – це наше головне завдання, – зазначає директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас.

Загалом вирощування якісного посадкового матеріалу – це надзвичайно клопітка робота, яка потребує чимало часу та зусиль. Найперше, необхідно зібрати насіння, підготувати ґрунт, внести добрива. З появою перших сіянців, необхідно регулярно за ними доглядати. Чималих клопотів лісівникам додають бур’яни та засуха.

– Для того, аби виростити високоякісні сіянці, необхідно дотримуватись всіх технологій. Важливу роль також відіграють своєчасні догляди, як ручні, так і механізовані. У спекотні літні періоди ми використовуємо систему крапельного поливу, яка дозволяє зволожувати грунт та забезпечує ріст рослин, – розповідає лісничий Ліплявського лісництва Олександр Чаруха.

Окрім основних лісоутворюючих порід на розсаднику вирощують й новорічні ялинки. Традиційно ліплявські «зелені красуні» користуються великим попитом. Тож цього року сіянцями сосни звичайної засадили площу в 2 гектари.