У Золотоноші виявили підприємство-забруднювач [ВІДЕО]

У Золотоноші люди принесли шини до підприємства, яке, на їхню думку, труїть довкілля. Учасники акції переконують: там працює виробництво з перероблення курятини, яке не утилізує відходи сировини. Натомість керівництво підприємства переконує, цехи не працюють, звідки сморід – не знає. Про це йдеться у сюжеті новин 5 каналу.

Мешканки Золотоноші Інна Ботилко та Вікторія Коваль живуть неподалік підприємства з перероблення курятини. Жінки переконують – пір’я птахів замість утилізації спалюють. А скелети тушок закопують на території. Через що звідти відчувається їдкий запах.

– Мертвечина і таке, наче сморід, чи соляркою чи чим вони наганяють температуру для спалення і нагріву води. Цим дихають діти наші, це вода, це все йде у воду. Це просто нестерпно, – обурюються Інна Ботилко та Вікторія Коваль.

Інна та Вікторія серед тих, хто вирішив влаштувати акцію пікету поблизу підприємства. Натомість директор каже, виробництво не працює, адже в цехах триває ремонт.

– Ні, ми нічого не палимо, на даний момент підприємство не працює, там реконструкцію проводять, ремонт і холодильні камери, все. Навіть на думці ніхто не мав, щоб щось спалювати, – переконує директор підприємства Микола Науменко.

Перевірити роботу підприємства, на яке нарікають місцеві, прийшли й представники міської влади. Кажуть: теж мають претензії. Бо виробництво працює без дозвільної документації. Та попри це посадовці безсилі у своїх діях.

– Закрити ми не маємо права, ми на сьогодні зверталися в екологічний нагляд, в екологічну інспекцію. І всі нам відповідають, що на звернення міської ради робити позачергові перевірки вони не мають права, – пояснює Олег Масло, заступник міського голови Золотоноші.

До того ж на території представники міської влади виявили несанкціонований скотомогильник. 

Скарги на підприємство надіслали й до обласного управління Держпродспоживслужби. Там відповіли: найближчими днями планують провести перевірку.

– Вивезення відходів, водовідведення – всі ці моменти ми будемо дивитися, продукція, яка надходить і яка виходить, подивимося, чи є договори з комунальним підприємством, з водоканалом, я підтверджую – проблема є там, – підтверджує начальник райуправління Держспоживслужби в Черкаській області.

 

Якщо виявлять порушення, фахівці Держпродспоживслужби звернуться до правоохоронців. Закрити підприємство не мають права.