Освітяни провели традиційну щорічну педконференцію [ФОТО]

29 серпня у міському Будинку культури відбулася щорічна педагогічна конференція освітян. У роботі заходу взяли участь міський голова Віталій Войцехівський та заступниця міського голови Мар’яна Ніщенко. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих українських воїнів, а далі освітянський загал у новій креативній формі привітали учні, вчителі та батьки Золотоніської гімназії. Опісля очільник міста та начальниця відділу освіти Ольга Строкань вручили педагогам почесні нагороди.

Як інформують у прес-центрі виконкому, міський голова привітав присутніх, наголосивши, що золотоніські освітяни – гордість міста. Ольга Строкань у свою чергу окреслила роботу освітньої галузі за останній рік. Посадовиця зазначила, що впродовж року педагоги міста працювали плідно: активну участь брали у конкурсах міського, обласного та всеукраїнського рівнів. Завдячуючи високому професіоналізму педагогів, учні виявляють глибокі знання та досягають вагомих результатів в олімпіадах та різних конкурсах. За результатами міських предметних олімпіад на рівні області змагалися 46 учнів.  Вони вибороли 24 перемоги.

В умовах реформування загальної середньої освіти вчителями проводиться системна робота. На сьогодні основне завдання педагога –  давати якісні, міцні знання. У минулому навчальному році ДПА у формі ЗНО 136 випускників складали з української мови і літератури, математики, історії України. Моніторинг результатів претендентів на медаль продемонстрував, що із двадцяти претендентів тринадцять підтвердили медалі.

Нині у золотоніських школах навчаються 43 дитини, що мають статус дитина-сирота та позбавлена батьківського піклування. Усі отримують відповідні виплати, гарантовані державою, одяглися до школи. Відділом освіти проводиться робота щодо виплати державної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років. Безкоштовно утримуються у дошкільних закладах 180 категорійних дітей. Згідно рішень міської ради здійснюється співфінансування (міський бюджет та батьки) проїзду учнів 1-4 класів у міському автотранспорті.

З 1 вересня буде організовано безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні 1-4-х класів також будуть харчуватись безкоштовно. Гроші у місцевому бюджеті на ці витрати наявні.

У місті сформована мережа груп продовженого дня, де перебувають учні початкової ланки. Всі ці виплати фінансуються з місцевого бюджету. На контролі перебуває харчування дітей, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення ООС, а також дітей, батьки яких були та є учасниками війни. Відповідно виділяються кошти з обласного бюджету та за рішенням сесії міської ради.

На оздоровлення дітей в освітянському бюджеті використано 224 тисячі гривень на пришкільні табори, що дало можливість оздоровити 400 категорійних дітей. Використано 48 510 гривень для оздоровлення дітей у таборі «Журавлик – 2017».

Навчальні  заклади провели роботу по підготовці до нового навчального року. У 2019 році кошти на капітальні ремонти заплановано з місцевого бюджету в сумі 4 мільйони 47 тисяч гривень.

У рамках проектів “Нова українська школа”, “Впровадження інклюзивного навчання”, “Оновлення комп’ютерної техніки”, “Покращення послуг інтернету” виділені субвенції з державного бюджету в сумі 790 175 грн. та співфінансування з місцевого на суму 286 471 гривень. Ці кошти спрямовані на придбання меблів, комп’ютерного обладнання, дидактичних матеріалів. На сьогодні придбані комп’ютерна техніка, меблі для учнів 1-х класів, дидактичний матеріал.

На поточні ремонти з державного бюджету виділено півтора мільйони гривень. Проведено поточний ремонт дахів гімназії, дитсадочків «Ромашка» та «Веселка». У «Ромашці» також проведено поточний ремонт підлоги у двох групах, у «Сонечку» зливної каналізації, а також оновлено харчоблок, замінено електромережу. У ЗОШ №3 здійснили поточний ремонт бібліотеки, стелі та підлоги у зоні рекреації на другому поверсі, у ЗОШ №6 – стелі їдальні із облаштуванням витяжної системи, у гімназії – гімнастичний зал.

За кошти місцевого бюджету на стадіоні ДЮСШ замінили штучне покриття міні-футбольного поля та встановили новий паркан, у дитсадочку «Струмочок» замінили вікна. Триває реконструкція даху третьої школи.

За рахунок коштів, які виділені згідно із рішенням міської ради, а також спонсорської допомоги навчальним закладам були придбані  будматеріали, сантехніка, вікна, двері та проведено косметичні ремонти власними силами класних та групових кімнат, зроблено ремонт туалетної кімнати для дівчат у ЗОШ №3, хореографічних залів у цій же школі, а також СШІТ № 2. У п’ятій школі відремонтували сходи до центрального входу.

Виконання програми «Євровікно» сягнуло рівня 65 %. Всього замінено 1150 вікон. Лишились Будинок школяра, школа №6, садочки «Ромашка», «Веселка», «Ялинка» та «Калинка». Всього вони потребують 676 вікон.

Фінансування галузі в частині виплати заробітної плати на сьогодні проводиться в повному обсязі. У 2019 році на заробітну плату педагогічних працівників міста виділена субвенція з державного бюджету в сумі 33 324 457 грн. З метою недопущення дефіциту заробітної плати місцева влада виділила  10 279 210  грн. Для виплати заробітної плати працівникам дошкільної галузі виділено 21 372 683 грн., позашкілля 4 249 681 грн. Знайдені кошти для підвищення на 10% заробітної плати педагогічним працівникам, які отримають підвищення з 1 вересня. Жодного разу не було порушено строки виплати заробітної плати.

Наприкінці очільниця відділу освіти надала слово вчительці СШІТ №2 Альоні Назаровій. Вон одна з перших у Золотоноші впроваджує у практику Нової української школи, а нещодавно взяла участь у Всеукраїнській серпневій конференції. Педагог поділилася з колегами рухом реформи та планами на новий навчальний рік.

Фото: Громадсько-політична газета “Златокрай”