У Золотоноші День Прапора відзначили масовим флешмобом [ФОТО, ВІДЕО]

Замість палких промов та покладання квітів – креативний флеш-моб. Таким видалось святкування Дня Державного Прапора України у Золотоноші. Сьогодні на центральній площі містяни, вбравшись у вишиванки та синьо-жовтий одяг, вирішили дещо зламати традиції офіціозних святкувань.

У заході взяли участь люди різного віку та різних професій. Завітали сюди й депутати обласної ради Віктор Полозов і Вадим Гайович. Головна ж увага – найменші золотонісці, котрі утворили живий український стяг. Особливого колориту додали військовослужбовці 156 зенітного ракетного полку, котрі розгорнули три величезних банери із національною символікою. Саме вони нагадали присутнім, що святкування Дня прапора нині відбувається, на жаль, не в мирний час, а під час неоголошеної війни із російсько-терористичними військами. Організували воїни і тематичну виставку, головним експонатом якої стала цілком справжня зенітна установка.

Завершили свято піротехнічним шоу в національних кольорах, а також масовим виконанням гімну, котрий з різних куточків майдану почали співати солісти міського Будинку культури.

– Головна ідея проведення свята саме в такому форматі – ще раз нагадати про ціннісне ставлення до своєї країни, до своєї історії, до нашого майбутнього, до тих воїнів, які виборюють сьогодні нам справжню Незалежність і мир. Крім того, нині намагаємося йти в ногу з часом, аби зацікавити не лише старше покоління, а й молодь. Поступово відходимо від палких промов і замінюємо їх на більш цікаві форми проведення заходів, в яких значно ефективніше формувати патріотичну позицію, – коментує подію заступник міського голови Мар’яна Ніщенко.

Як відомо, традиції масових заходів із використанням національної символіки для Золотоноші не нові. Влітку 2016 року, після завершення чергового сезону місцевої Ліги сміху, 320 містян одночасно підкорили найвищу точку країни – Говерлу. На самій вершині учасники походу розгорнули величезний державний прапор довжиною 100 метрів. Аналогічна акція відбулась два роки на Акерманській фортеці, що у Білгород-Дністровському.

Особлива подія сталася у 1991 році. Саме тоді відомий золотоніський історик краєзнавець Михайло Пономаренко вийшов на першотравневу демонстрацію, тримаючи в руках жовто-блакитний прапор, за що згодом мав великі неприємності. Також, ще за совітської влади, попри вмовляння та погрози, тоді ще методист РБК Станіслав Щербатюк (нині – начальник відділу культури) та його колега Станіслав Іванилюк встановили національний прапор на флагштоці Будинку культури на знак підтримки української національної символіки.

Відвідали свято і кореспонденти столичних телеканалів, із сюжетами яких можна ознайомитись нижче: