Нові ідеї та бачення: директорки золотоніських шкіл повернулись із США [ФОТО]

“Відпустка директора – не лише відпочинок, але й час, коли народжуються нові ідеї та бачення”,- переконані директорки трьох золотоніських шкіл Любов Денисюк, Олена Вертипорох та Лариса Павленко. Липнева поїздка до США стала для них надпродуктивною, оскільки вдалося зустрітися з професором Марком МакКлавськи, курс якого “Трансформаційне лідерство” був прослуханий ними впродовж останніх семи років.

Як повідомляють на офіційному сайті міста, зустріч була несподівано цікавою та корисною як для професора, так і для його колишніх студенток. Пана Марка цікавило абсолютно все: хід освітянської реформи, перебіг трансформацій у школах, готовність суспільства до змін, партнерство з батьками, проблеми, з якими зіштовхуються керівники українських шкіл. Українські ж директорки раділи з того, що їхній неймовірний учитель повернувся до викладання в університеті і продовжує працювати не лише з студентами, але й з бізнесом, надихаючи останніх на позитивні трансформації. Надто потішила звістка про те, що у процесі викладання він згадує і представниць освіти зі Східної Європи. 

Інша зустріч була присвячена інклюзивній освіті, оскільки доктор Лоуел Беккер готується до поїздки в Україну для проведення конференції з питань впровадження інклюзивного навчання учнів з особливими потребами. Тому й був особливо зацікавлений дізнатися про ключові проблемні питання цього непростого процесу. Спілкування було плідним обопільно, адже українці дізналися про систему та підходи до реалізації ідей у США, а доктор Лоуел для себе окреслив чітку концепцію та формат проведення конференції. 

Наразі в Золотоноші чекають на серпневий освітянських проект уже в Україні та сподіваються на його максимальну ефективність. Досвід попередньої співпраці був позитивним, адже і гімназія імені Скляренка, і спеціалізована школа №2 стали учасниками регіональної програми “Інноваційні школи Черкащини” саме завдяки втіленню ідей трансформаційного лідерства в освіті.