Олена Лістрова » Прості правила літнього відпочинку у золотоніському лісі

Ну що ж, друзі, надворі вже літо. А посеред іншого це означає те, що чимало прихильників прогулянок на природі направлять свої автомобілі, велосипеди або ж кроки у бік нашого з вами лісу. Тож сьогодні поговоримо про те, як весело та безпечно провести своє дозвілля, не нашкодивши природі.

Фауна. Почнемо напевне з банальної фрази – у лісі немає “шкідливих” тварин. Взагалі. Людина у лісі – гість. А гості не диктують господарям свої порядки та не ображають їх. Тут нема “шкідливих” тварин – є незручні з погляду людини.

Змій, мишей, жаб, ящірок та інших дрібних тварин, існування яких може здатися марним, чіпати не варто. Вони – частина лісового середовища. Якщо когось із них (теоретично) не стане, це може завдати непоправної шкоди усій природній системі. У лісі діє простий закон: ви не чіпаєте – вас не чіпають. Не будете ставити намет на мурашиній стежці – мурахи не розбудять вас ранковим маршем. Та й будь-які тварини швидше за все обійдуть вас боком.

Такі правила стосуються і флори. Навіть найгарніша і наймиліша рослина зів’яне через два дні. Погодьтесь, у лісі їй значно краще, аніж вдома у вазі. Та й нести з собою незручно. Значно цікавіше та душевніше – сфотографувати її (або себе на її фоні) опублікувати в Instagram та зібрати купу лайків. Про зникаючі ж види взагалі мови немає! По-перше, настає адміністративна відповідальність. По-друге, наблизити рідкий вид до загибелі – задоволення таке собі, сумнівне…

Сміття. Окрема, болюча і дуже злободенна тема. Поліетилен, гума, пластикові і скляні пляшки, залізні банки та купа інших благ цивілізації – справжня катастрофа для лісу. Тут жодних моральних повчань. Просто чергове прохання – забирати УСЕ сміття з собою. Важко і незручне нести? Подбайте завчасно про якісь міні-контейнери чи мішечки для сміття. Це, насправді, не складно, проте додасть Вам самоповаги.

Вогонь. Дуже важливо. Взагалі, згідно правил пожежної безпеки, у лісах забороняється розводити багаття при 5 класі небезпеки. У всіх лісах. Але, чи знатиме відвідувач, який клас небезпеки саме цього дня, чи читатиме він оголошення лісівників та рятувальників? Не факт. Тому радимо просто утриматись від вогнищ. Тут для вас є дуже гарний та приємний вихід – наші численні, належним чином облаштовані рекреаційні пункти. Там дозволено розводити багаття. Якщо обережно, звісно ж

Ще один важливий нюанс: небезпеку несуть не лише багаття. Є такі малесенькі дрібнички, які можуть призвести у спеку до трагедії. Це – недопалки. По-перше, їм у лісі точно не місце. По-друге, тліють вони, тліє за ними трава, а далі… Як поталанить. Тому гасіть недопалки обережно і забирайте з собою. Вони не важкі та їсти не просять.

Безпека. Якщо ви опинились біля місця загоряння трави чи дерев – відразу, терміново бийте в набат за номером 101! Оперативність може врятувати не лише ліс, але й людські життя. Далі справа за рятувальниками, або нашим лісовим патрулем, залежно від масштабів лиха. Ну і, звісно ж, самі відходьте із небезпечної зони. Гасіння лісової пожежі – наука не з простих. Тому краще бережіть себе!

Епілог. Маємо надію, що загальні роздуми та рекомендації допоможуть нам всім організувати відпочинок з користю для душі та без збитків для нашого з вами лісу.

🌞 Літо на дворі, друзі! Не сидимо по домівках!

Олена Лістрова,

інженер з лісових культур

ДП “Золотоніське лісове господарство”