Лісівники та рятувальники провели пожежно-тактичні навчання у деньгівському лісі [ФОТО]

У Деньгівському лісництві лісівники та рятувальники провели обласні пожежно-тактичні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі. Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві. Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одне з головних завдань для лісівників – недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація.

Участь у навчаннях взяли посадовці ДСНС та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, представники Золотоніського лісгоспу на чолі з Миколою Басом.

Також захід відвідали іноземні фахівці – доктор наук безпеки, керівник відділу надзвичайних ситуацій у Німеччині Єнс Мюллер та викладач школи протипожежного захисту та надзвичайних ситуацій в Німеччині, спеціаліст аварійно-рятувального загону, парамедик Грігорі Цохер.

За задумом навчань, загоряння виявив черговий пожежник ЛПС Вільхівського лісництва на моніторі телевізійної системи спостереження. Лісничий Деньгівського лісництва повідомляє про появу диму інженера з охорони та захисту лісу лісгоспу, для з’ясування ситуації на місці ймовірної лісової пожежі та здійснення першочергових заходів, направляє команду лісової охорони. Головний лісничий підприємства бере на себе керівництво гасіння лісової пожежі. Гасити пожежу починають за допомогою різних методів ­– ранцевих вогнегасників, трактора з плугом для оборювання крайки лісової пожежі, пожежних автомобілів, пожежних модулів. На допомогу викликають екіпаж державної пожежно-рятувальної частини із Золотоноші. У результаті спільних заходів пожежу вдається локалізувати. Озвучував навчання головний лісничий Золотоніького лісгоспу Ігор Міщенко.

На навчаннях продемонстрували різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірили боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж. Крім того, відпрацювали взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж.

– Такі навчання дуже корисні, адже дають змогу скоординувати наші спільні дії, зменшити час на ліквідацію, а відповідно, і збитки від лісових пожеж. Навчання пройшли добре, усі спрацювали злагоджено. Зазначу також, що велике значення у профілактиці загорань в природних екосистемах має свідоме та бережливе ставлення людей до лісового господарства України. Допоки громадяни не усвідомлять масштаби загрози, що несе в собі вогонь, лісові масиви, на жаль, будуть і надалі потерпати від вогню, – наголосив перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко.

– Дуже важливо, що є порозуміння між лісовою охороною та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загоряння в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціальної техніки й інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорянь у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж, – зазначив головний спеціаліст Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Бихало.

Наразі на Черкащині маємо 4-5 клас пожежної небезпеки. Лісівники вкотре звертаються до населення, що пожежа – це найбільший ворог лісу. Просять бути обережними з вогнем у лісових масивах.