Золотонісці провели масову толоку на вулицях міста [ФОТО]

Минулої п’ятниці у Золотоноші проводився анонсований раніше день благоустрою та довкілля. Працівники підприємств та установ міста вийшли на вулиці з мітлами, граблями та лопатами, щоб навести лад на прилеглих територіях. До них також приєдналися учні та вчителі освітніх закладів. Спеціалісти ж структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради провели суботники в меморіальному парку та на вулиці Шевченка (в районі пам’ятника невідомому солдату).

Також долучилися до популярного нині челенджу #Trashtag на вулиці Благовіщенська і території біля недільного ринку. Останню ділянку місцеві мешканці перетворили у величезне сміттєзвалище. Звідти було вивезено 3 великі вантажівки пластику, скла та іншого сміття. 

– Про день благоустрою анонсували задовго до його початку. Але чомусь більшість представників громади обирає критику в інтернеті, ніж реальну роботу на вулиці. Я, особисто, гордий за те, що допоміг прибрати бруд з вулиці. Не гордий тільки за людей, які роками той бруд туди наносили і за людей, які роблять мало, а критикують багато, – прокоментував толоку керівник УЖКГ Олександр Флоренко на своїй сторінці у Facebook.

У суботу челендж #Trashtag знайшов своє продовження. Увечері група активних містян на чолі із золотонісцем Олександром Проценком приєдналися до працівників виконкому та установ і підприємств, а також військових, допомігши прибрати пластикове сміття з вулиць нашого міста. На Благовіщенській, в районі мосту, зібрали десятки мішків пляшок, пакетів, скла, шприців та іншого бруду, яке туди “свині” зносили тривалий час.

Активна група мешканців таки зібралася на акцію недільного ранку. Брали участь у наведенні благоустрою навіть діти. Долучився до акції і місцевий депутат міської ради Віктор Душка. Задля організації дозвілля навіть організували імпровізований обід.

Тим часом комунальники із УЖКГ свої обов’язки (окрім толоки) виконували усі вихідні дні, борючись із сезонними загостреннями в місті. Адже разом із весною активізувалися і порушники благоустрою. Знову на стовпах міста “сміттярі” почали клеїти оголошення про купівлю волосся, продаж та утеплення будинків і купу політичного бруду.

– Більшість адекватних людей, підприємців та політиканів вже давно зрозуміли, що в Золотоноші дуже активно проводяться заходи з благоустрою. І “наша маленька та хороша” – чи не єдина, де досить продуктивно борються з паліями, обклеєними стовпами та іншими пунктами, які прописані в правилах благоустрою міста Золотоноша. Але дехто все ж продовжує “пробивати своїм любом стіну”, – ділиться враженнями Олександр Флоренко.

За повідомленням посадовця, двоє молодиків нещодавно намагалися засмітити Золотоношу рекламою про утеплення фасадів. При цьому отримали серйозні інструкції та схеми міста, наче готувалися до бойових дій. Проте й вони не допомогли молодикам уникнути відповідальності і сплати штрафів. А минулої неділі одна з політичних партій заліпила все місто своєю агітацією.

– Дуже символічно, що робили вони це тоді, коли інші небайдужі мешканці Золотоноші ліквідовували стихійне сміттєзвалище. На жаль, спіймати цих сміттярів не вдалося. Але громада в нашому місті розумна. Думаю, що коли люди бачать таку “агітацію”, то вони роблять правильні висновки. Особливо це дуже актуально на фоні виборів, до яких лишилося менше тижня, – обурюється очільник УЖКГ. 

Працівники служб благоустрою довгий час мусили ліквідовувати цю “агітацію” зі стовпів та будівель міста.

– Обклеювати стовпи та будівлі будь-якою рекламою заборонено не тільки правилами благоустрою міста Золотоноша, а й законом України, який прийняли нещодавно у Верховній Раді. Думаю, що дехто з цих політиканів, якими нині засмічують наше місто (і не тільки), теж голосували за цей закон. Але одна справа голосувати, а дотримуватися це вже зовсім інша, – додає посадовець.

В неділю ж сталася вже й надзвичайна подія. Близько 15:00 на номер УЖКГ надійшов дзвінок про загоряння очерету в районі кварталу №2 на доволі серйозній площі. Це все відбувалося в безпосередній близькості від двох крупних промислових підприємств міста. До того ж, поруч знаходились очисні споруди одного з них, що опинилися в центрі пожежі. Згідно з висновками, причина – банальний підпал сухостою чи дерев. В подальшому полум’я перекинулося на очерет.

Лише завдячуючи випадку та швидкій реакції чергових на очисних спорудах, полум’я не наробило великої шкоди. Окрім смороду, який накрив більшу частину міста, через згорання рослинності.

Комунальники нагадують, що спалювання рослинних решток, побутового сміття та сухостою в місті Золотоноша заборонено. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Максимальна сума – 1700 гривень. У випадку фіксації порушників просять одразу повідомляти до УЖКГ – 2-30-93, 2-30-57. Або ж на номер гарячої лінії міського голови – 2-39-45. Також можна повідомляти поліцію – 102.