Золотоноша

У гончарній майстерні центру соцдопомоги проводять арт-терапію для особливих дітей [ВІДЕО]

Щодня до студії приходять десяток дітей і роблять ложки, горнятка, півники та виноград – кожен з учасників виготовляє, що йому до снаги. Діти з обмеженими можливостями вчаться гончарної справи у Золотоноші. У місцевому соціальному центрі працює студія “Мальва”. Її відкрили за гроші благодійників та міського бюджету. Така студія дає дітям змогу не лише розважитися, а й отримати психологічну реабілітацію. Про це розповідається у сюжеті 5 каналу

6-річна Анастасія Тесля вчиться робити ложку. Дівчині через хворобу складно працювати руками, а робота з глиною допомагає їй відновити рухливість і творчо розвиватися.

– Щоб більше робити щось руками, щоб руки краще працювали, проявити себе іще в чомусь. Кожен може зробити щось своє, що йому подобається, – каже учениця студії гончарної майстерності.

Щодня до студії приходять десяток дітей з інвалідністю, саме стільки уміщує група. Ложки, горнятка, півники та виноград – кожен з учасників виготовляє вироби, які йому до снаги.

Доки менші учасники ліплять із глини руками – старші працюють на гончарному колі. Радіють за кожен вдалий виріб, якщо щось не вдається – жартують: “З чашкою проблеми у нас вийшли. Які? Тарілка вийшла”.

Найменшим – дозволяють бавиться, щоб ті відпочили від роботи.

Студію “Мальва” відкрили у Центрі соціальної допомоги Золотоноші майже 3 роки тому за гроші благодійників та міського бюджету. На обладнання та ремонт витратили 400 тис. грн. Додатково меценати придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей на заняття.

Навчає дітей роботи з глиною майстриня з гончарства Надія Резніченко. Програму навчання для особливих дітей складає сама, адже таких посібників просто немає. Каже: поєднує творчість із реабілітацією і це допомагає дітям почуватися ліпше.

Найбільше щастя для учасників студії – коли їх запрошують на конкурси та виставки, де їхні вироби часто завойовують призові місця. Кошти на глину для занять діти заробляють самостійно, виготовляючи фігурки та посуд для продажу на ярмарках.