6-річна Анастасія Тесля вчиться робити ложку. Дівчині через хворобу складно працювати руками, а робота з глиною допомагає їй відновити рухливість і творчо розвиватися.
– Щоб більше робити щось руками, щоб руки краще працювали, проявити себе іще в чомусь. Кожен може зробити щось своє, що йому подобається, – каже учениця студії гончарної майстерності.
Щодня до студії приходять десяток дітей з інвалідністю, саме стільки уміщує група. Ложки, горнятка, півники та виноград – кожен з учасників виготовляє вироби, які йому до снаги.
Доки менші учасники ліплять із глини руками – старші працюють на гончарному колі. Радіють за кожен вдалий виріб, якщо щось не вдається – жартують: “З чашкою проблеми у нас вийшли. Які? Тарілка вийшла”.
Найменшим – дозволяють бавиться, щоб ті відпочили від роботи.
Студію “Мальва” відкрили у Центрі соціальної допомоги Золотоноші майже 3 роки тому за гроші благодійників та міського бюджету. На обладнання та ремонт витратили 400 тис. грн. Додатково меценати придбали автомобіль, яким щодня соцпрацівники привозять дітей на заняття.
Навчає дітей роботи з глиною майстриня з гончарства Надія Резніченко. Програму навчання для особливих дітей складає сама, адже таких посібників просто немає. Каже: поєднує творчість із реабілітацією і це допомагає дітям почуватися ліпше.
Найбільше щастя для учасників студії – коли їх запрошують на конкурси та виставки, де їхні вироби часто завойовують призові місця. Кошти на глину для занять діти заробляють самостійно, виготовляючи фігурки та посуд для продажу на ярмарках.