Золотоніські діти висадили 12 тисяч сіянців сосни [ФОТО]

“Майбутнє лісу у твоїх руках”: традиційна щорічна кампанія, покликана привернути увагу громадськості до лісу, для Золотоноші розпочалася із масового висадження дерев. Понад 100 учасників акції, більшість з яких склали діти, 16 березня відвідали спеціально підготовлену ділянку у Деньгівському лісництві. На площі 1,8 гектара юні поціновувачі природи за декілька годин висадили 12 тисяч сіянців сосни.

Акція ініційована громадською ініціативою “Чистий ліс”, Золотоніським лісовим господарством та місцевим осередком всеукраїнського об’єднання “Черкащани”. “Чистий ліс” –  ініціатива, котра взяла старт два роки тому. Тоді група золотонісців вирішила організувати відпочинок своїм дітям з користю і для здоров’я, і для виховання. Головна мета, за словами організаторів, стоїть на трьох китах – громадська свідомість, виховання своїх дітей на вчинках, достойних громадянина, сімейне дозвілля. Ідея втілити це у масштабний добровільний проект з’явилася після декількох попередніх успішних епізодів, коли прагнення до чистого навколишнього середовища потроху розрослося від дозвілля в колі друзів до масштабних колективних зустрічей. За цей час містяни декілька разів масово виїздили до лісу для прибирання лісових масивів, а також висадження молодих сосен.

Подібну громадську небайдужість активно підтримує і колектив Золотоніського лісового господарства. Приміром, на думку директора лісгоспу, така допомога має ряд позитивних факторів. Головний – розуміння українцями проблем лісу.

– Діти, котрі власними руками саджали сосни, навряд чи дозволять собі негідну поведінку в будь-якій зеленій зоні. Хоч проблему засмічення вирішити складно, проте такі акції здатні з часом перебороти суспільну байдужість, – розповідає очільник лісгоспу Микола Бас.

Щоб зацікавити молодь, лісівники традиційно підготували і приємну складову акції – справжній лісовий куліш та солодощі. Частину смаколиків для дітей передав вранці цього ж дня і благодійний фонд Людмили Русаліної “Разом”. Наприкінці заходу організатори вирішили вручити їх двом дітлахам із родини вимушених переселенців.

Перед цим – сам процес висадження. Наука, як виявилось, складна, а робота кропітка. Щоб висадити чергову ділянку лісу, фахівці проводять цілий комплекс підготовчих робіт на ґрунті: борються з бур’янами, проорюють борозни спеціальним плугом, проводять розпушування ґрунту на глибину 40-60 сантиметрів, закуповують абсорбенти, в які змочують корінь кожного сіянця. До речі, вирощують сіянці теж власними силами: для таких цілей у лісгоспі функціонує ціла “ферма” (розсадник) у Ліплявому, котра готує щороку сотні тисяч майбутніх сосен.

Читали цю інформативну лекцію та демонстрували майстер-клас присутнім Микола Бас та заступник директора лісгоспу Ігор Міщенко. Золотоніські ж діти, більшість із яких складали цього дня гімназисти та їхні класні керівники, усі нюанси зрозуміли швидко. До роботи взялися, не гаючи часу. Дерева, до речі, висаджував навіть трирічний малюк, який точно запам’ятає подібну науку на все життя. Стосується це, мабуть, усіх. Принаймні дорогою додому деякі з них намагались рахувати, скільки ж цього дня власноруч висадили дерев.

– Неймовірна субота, безліч людей та емоцій: яким може бути кращий початок весни? Найбільше тут мені подобається комунікаційна складова акції. Жителі різних куточків міста, представники багатьох професій отримали нагоду згуртуватися задля спільної благодійної мети. А чого тільки вартий обмін досвідом поколінь. Батьки та вчителі гімназії отримали дійсно корисні відвідини лісу і для родини, і для класних колективів, – ділиться враженнями очільник місцевого осередку “Черкащан” Олексій Дробязко.

Опісля ж двогодинного процесу висадження на гостей із міста вже чекав сюрприз від лісівників: оперативно розгорнуті столи та рукомийники, солодощі для дітей, смачна випічка, а головне – величезний казан смачної польової каші. Тут, в процесі спілкування, учасники акції та фахівці провели ще чимало часу. Далі – автобус, наданий Лісгоспом, приватні автівки і дорога додому. 

За словами організаторів, наступного  разу “Чистий ліс” збиратиме свою велику родину вже зовсім скоро. Мета традиційна – прибирання зелених зон навколо Вільхів. Там продуктів “громадської свідомості” ще багато. Проте й головне, на думку учасників, – формувати цю свідомість в українських дітей. Бо передаватимуть її до наступних поколінь вже вони.