“Об’єднання зусиль центральної та місцевої влади дають колосальні результати”, – Павло Розенко під час візиту до Золотоноші [ФОТО, ВІДЕО]

15 березня Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у ході робочої поїздки до Черкаської області ознайомився з роботою Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомляють на Урядовому порталі.

– Золотоніський центр сімейної медицини – це яскравий приклад того, що реформа децентралізації та реформа системи охорони здоров’я, об’єднання зусиль центральної та місцевої влади дають колосальні результати. Тут протягом короткого часу, буквально за 3 роки, було змінено фактично все – від проведення ремонтів приміщень, встановлення сучасного обладнання до зміни якості обслуговування пацієнтів, підвищення якості надання медичних послуг, – сказав Павло Розенко.

Посадовець зазначив, що внаслідок зміни системи фінансування охорони здоров’я, яке передбачене медреформою, різко зросли і зарплати працівників медичних установ.

– Станом на 1 жовтня 2018 року середня зарплата усіх співробітників Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги – 4600 гривень! Станом на 1 березня 2019 року зарплата медсестер, технічного персоналу – 8000 гривень; сімейних лікарів, педіатрів 15000-17000 гривень, – наголосив він.

Відвідав Павло Розенко і студію гончарного мистецтва «Мальва». Вона діє у Золотоноші майже 2,5 роки на базі Центру соціальної допомоги. Створили студію для реабілітації дітей з інвалідністю.

Як інформують у Черкаській ОДА, в межах проекту у відділенні денного догляду дітей з інвалідністю запровадили розширену інноваційну послугу реабілітації дітей з обмеженими можливостями за допомогою працетерапії. При цьому одним із важливих принципів роботи студії є залучення до роботи батьків, дітей зі звичайних освітніх закладів. За потреби дітей з інвалідністю привозять на заняття транспортом Центру соціальної допомоги.

Робота майстерні полягає в закладенні основ гончарної справи для дітей з інвалідністю, дітей групи ризику різного віку, розповідають в закладі. Глина ж має заспокійливий ефект, розвиває дрібну моторику рук, що корисно для дітей, у яких уражена нервова система. Працювати з глиною дуже цікаво й корисно, адже така справа ще й розвиває уяву та пам’ять.

Загалом у майстерні, крім дітей з інвалідністю, працюють учні з учителями загальноосвітніх шкіл міста, родини учасників АТО. Тут проводять майстер-класи з учителями трудового навчання, образотворчого мистецтва, працює міський молодіжний клуб журналістів. Заняття проводять як індивідуальні, так і групові, по 5-15 осіб. Варто зауважити, що за період роботи студії, тут вдалося попрацювати більш ніж 400 відвідувачам.

Успішну роботу студії відзначив і Віце-прем’єр-міністр. Він поспілкувався з дітьми та вихователями студії, зокрема й з керівником центру соціальної допомоги Людмилою Неліною. За його словами, одним із важливих видів соціальних послуг є, зокрема, реабілітація людей з інвалідністю. І така студія гончарного мистецтва – вдалий тому приклад, безпосередньо інклюзивного навчання дітей, де вони мають змогу удосконалюватись, розвиватись, адаптуватися до життя, відчуваючи себе повноцінними громадянами українського суспільства.

Павло Розенко зауважив, що така форма роботи є дуже цінною, практика якої має поширюватись по всій Україні. Для цього, звісно, необхідна максимальна взаємодія та співпраця державної та місцевої влади.

Фото: громадсько-політична газета “Златокрай”
Відео: UA:Черкаси