Центр сімейної медицини запрошує дітей до обласних санаторіїв

Центр міський центр первинної медико-санітарної допомоги (сімейної медицини) запрошує золотоніських дітей на відпочинок та оздоровлення у черкаських обласних санаторіях. Згідно з повідомленням комунального підприємства, наразі мова йде про два заклади – санаторії “Пролісок” та “Сосновий бір”.

Перший розташований у Сосновому лісі на околиці Черкас. Його спеціалізація – ортопедія, психіатрія, неврологія та педіатрія. Вік дітей – 3-10 років, термін лікування –  24 дні. Лікувальні та реабілітаційні фактори: електро-світолікування, парафіно-озокерито-лікування, електросон, рефлексотерапія, водолікування, ,аеротерапія, лікувальний масаж, лікувальна фізкультура, медикаментозне лікування, кліматотерапія, загальнозміцнююче лікування, лікування супутньої патології. 

Харчування шестиразове, прекрасні умови проживання. Під час оздоровлення діти проходять навчально-виховний процес за програмою дитячого дошкільного закладу та за програмою початкової загальноосвітньої школи. 

Дозвілля організовується музичним керівником, вихователями в музичному залі, ігрових кімнатах, на спортивних майданчиках, в павільйонах. В санаторії періодично працюють виїзна дитяча бібліотека та місцеві дитячі театри.Також на околиці лісу під Черкасами розташувався багатопрофільний дитячий санаторій «Сосновий бір». Сюди зазвичай приїздять дітлахи віком від 7 до 17 років, щоб відпочити, набратися сил, отримати чудову можливість покращити здоров’я. 

Тут, серед зелених сосен, по-справжньому легко дихається — свіже повітря, чиста екологія сприяють швидкому одужанню дітей від захворювань органів дихання, травлення, опорно-рухового апарату. Створені три відділення: пульмонологічне, ортопедичне і гастроентерологічне. 

На базі закладу проводять клінічні, біохімічні та ультразвукові обстеження, здійснюють проби з алергенами, визначають функції зовнішнього дихання. Також присутня електрокардіографія, іридодіагностика, рентгенологічні обстеження. Фахівці обласної лікарні проводять консультації відповідно до медичних показань. Методи лікування широкі: застосування загальнозміцнювальних засобів, корекція імунітету, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичне лікування, коктейлі, мінеральні води, камера штучного мікроклімату, гомеопатія, грязелікування, санація ротової порожнини.Для тих, хто приїздить до санаторію в той час, коли вже в розпалі навчальний рік, передбачено навчання в школі І-ІІ ступенів. Тут викладачі першої, другої та вищої кваліфікаційних категорій щодня впродовж чотирьох уроків вкладають знання в дітей.

Як зазначають у Центрі сімейної медицини, ефективне лікування в санаторії спільно з шестиразовим харчуванням, куди входять необхідні лікувальні дієти, — запорука успішного одужання школярів. Батьки вже не раз переконувалися в цьому.З приводу отримання безкоштовних путівок до санаторіїв можна звертатися до будь-якої з трьох амбулаторій міста:

Амбулаторія №1 – вул. Шевченка, 32, тел. 2-33-35
Амбулаторія №2 – вул. Благовіщенська, 87, тел. 5-27-71, (063) 674 08 92
Амбулаторія №3 – вул. Баха, 32б (Дитяча лікарня), тел. 5-27-09, 5-20-63