У центрі Золотоноші браконьєри посеред дня виловили 144 товстолоба [ФОТО]

Одні зариблюють та рятують рибу від задухи, а інші «спеціалісти» ловлять момент. У суботу Черкаський рибоохоронний патруль спільно з працівниками Золотоніського відділу поліції затримали двох горе-рибалок. Як повідомив на своїй Facebook-сторінці начальник рибоохоронного патруля Віктор Іванько, вони в забороненому місці виловили 144 малька товстолоба.

Як відомо, рибу у листопаді запустили до річки Золотоношка комунальники та громадськість. Тоді нову домівку надали двом тонам молодого товстолобика із Іркліївського рибгоспу. Все це – задля покращення стану річки у місці її найбільшого розливу. Це з часом допоможе боротися із замуленням води та зменшить кількість зайвої рослинності. Як відомо, харчується білий товстолобик фітопланктоном. Він фільтрує каламутну від детриту і дрібних водоростей воду, тим самим здійснюючи очищення водойми. Разом з тим, у річках відсутні природні умови для розмноження цієї риби. Тому й виловлення товстолобика дозволене тільки там, де його чисельність регулярно поповнюють. У зв’язку з цим комунальники мали величезні надії на свідомість містян.

Управління ЖКГ інформує, що у свою чергу двоє молодиків вдалися до оригінального методу масового вилову риби. Шляхом пошкодження бетонного шлюзу на першій чаші річки, прямо на центральній вулиці за допомогою підсаки намагались збагатитись півтора сотнями товстолобів. 

Читайте також: Комунальники та громадськість рятували рибу у Золотоношці від задухи [ФОТО]

Завдяки пильності перехожих та оперативності правоохоронців і громадськості, усю рибу вдалось повернути до річки.

УЖКГ в котре попереджає – вилов товстолоба в місцях його зариблення заборонено. Порушників будуть притягувати до адміністративної відповідальності.