Активісти АвтоЄвроСили провели спільний з поліцією рейд по порушенням ПДР [ФОТО]

На одній з нарад у залі засідань міської ради за участі силовиків та представників «АвтоЄвроСили» останні висловили побажання провести спільні з правоохоронцями рейди. Тематика – порушення правил дорожнього руху пішоходами, які переходять проїжджу частину у невстановленому місці. Такий рейд провели минулого тижня, а до складу групи увійшли представники відділу поліції, делегований спеціаліст УЖКГ, громадські активісти та працівники ЗМІ, інформує громадсько-політична газета “Златокрай”.

Усі чомусь звиклися з тим, якщо сталася ДТП за участі пішохода, то винуватцем такої ситуації повинен бути саме водій машини. Насправді ж, доволі часто все буває навпаки: саме пішоходи нехтують правилами дорожнього руху. Взяти хоча б центральну частину нашого міста, поблизу Торговельного центру, де люди зазвичай найчастіше перебігають дорогу. Часто трапляється так, що вони навіть не намагаються пройти до пішохідного переходу 50 метрів, тим самим ризикують своїм життям і можуть створити аварійно-небезпечну ситуацію на дорозі.

Після рейду один з безпосередніх його учасників, головний спеціаліст відділу контролю за благоустроєм УЖКГ Олександр Городинець розповів, що 50% громадян, що перебігали дорогу, після розмови з інспекторами патрульної поліції поверталися до пішохідних переходів, решта – ігноруючи бігла далі. За перехід дороги у невстановленому місці пішоходу загрожує штраф від 51 до 85 грн.

Друга частина рейду – вулиця Гоголя. У червні 2017 року, на численні звернення громадян та директора ЗОШ №3 Лариси Павленко, на цій вулиці встановили відповідні дорожні знаки для забезпечення одностороннього руху, тим самим обмеживши потік автомобілів у двосторонньому режимі. Проте золотоніські водії вперто продовжують їздити у звичному напрямку, ігноруючи знаки заборони. Група контролерів порядку вирішила промоніторити і це питання.

– За годину три водії проїхали «під знак», тим самим порушивши правила дорожнього руху. На них були складені відповідні матеріали, і вони будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. До речі, один з водіїв, як виявилося, взагалі був позбавлений права керувати транспортним засобом, і поліцейським довелося наздоганяти порушника, який тікав дворами, ігноруючи вказівки інспектора поліції, – прокоментував кількагодинний рейд на вулиці Гоголя Олександр Городинець.

Основною аргументацією для водіїв, які нехтували встановленими знаками, виїжджаючи з вулиці Миколаївська на Гоголя, було те, що вони їдуть додому і на них не розповсюджується дія знака. Та в правилах дорожнього руху чітко визначено, що в’їзд заборонений для всіх і немає винятків для тих, хто проживає на цьому відрізку. Згідно з правилами дорожнього руху існує об’їзд з вулиці Шевченка. Це зайві 200 метрів, та вони можуть обернутися дорожче спаленого пального, коли порушника притягнуть до відповідальності.

За словами головного спеціаліста, такі рейди проводитимуться постійно з певною періодичністю, без попередніх повідомлень.