Mini EdCamp: освітяни започатковують відкритий дискусійний майданчик

Від учора в Золотоноші стартувала реєстрація на афілійовану неконференцію mini-EdCamp під назвою “Школа-простір освітніх можливостей”. Проведуть захід 23 березня на базі спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій, а головна родзинка – новий формат спілкування. Неконференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу. Після завершення з’являється так званий «ефект довгого хвоста» – продовження дискусій та спільна діяльність педагогів.

Наразі організатори наголошують на тому, що mini EdCamp має стати демократичним місцем зустрічі. Освітяни збиратимуться, щоб обговорити питання, які їх турбують найбільше. Також шанс створити унікальну платформу для професійного зростання, що передбачає відкритий обмін педагогічним досвідом, співпрацю й вирішення спільних завдань за принципом. Крім того, кожен учасник може бути спікером.

Як повідомляється на офіційній сторінці заходу, на присутніх очікують дискусії, майстер-класи, тренінги, інтерактивні виставки, таємні локації, чудові фотозони, спілкування з колегами та інші приємні сюрпризи. Вхід на EdCamp безкоштовий.

Програма проведення ініціативи нині формується, проте ініціатори відкриті для пропозицій і готові надати можливість провести свій локальний захід: лекцію, дискусію, майстер-клас, тренінг тощо.

EdCamp уперше був проведений у 2010 році освітянами із США. На сьогодні понад 1 500 заходів у 29-и країнах світу об’єднали учителів з усіх куточків земної кулі для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї.