“Тренувати Баду почав у три місяці”, – Сергій Бебко про перемогу на чемпіонаті світу з дог-пулеру

— Вона у нас хоч маленька, але сильна. Взимку запросто тягала санчата з моїм трирічним племінником, — розповідає Gazeta.Ua 29-річний Сергій Бебко із Золотоноші. Зі своїм фокстер’єром Бадою стали мультичемпіонами світу з дог-пулеру. Показували трюки. Змагання відбулися 7 жовтня в Празі. Приїхали учасники з 70 країн світу.

Торік Бада стала чемпіонкою України з дог-пулеру. Увійшла до національної збірної.

— До Чехії нас поїхало восьмеро учасників з собаками різних порід, — розповідає Сергій. — Ми з Бадою виступали в категорії “міні”. Поле поділили на три частини. Треба було закидати кільця (пулер. — ГПУ) на 10 метрів урізнобіч. Собака мала на бігу схопити предмет зубами, кинути біля господаря і мчати за іншим. Показали найкращий результат.

У другій дисципліні я тримав два пулери. Бада по черзі хапала їх у повітрі зубами. При цьому мала відірватися від землі всіма лапами. Якось хотів підбадьорити Баду і швидше забрав кільце. Вона не встигла за нього вчепитися. Посіли друге місце. За сумою балів стали найкращими. Баду нагородили кубками, медалями і двома мішками сухого корму.

Збірна України в загальному заліку виборола головний кубок. Інші пси здобули дві срібні та одну бронзову медалі.

Сергій взяв собі Баду після повернення з АТО. Воював там рік.

— 22 липня 2016 року приїхав додому. Була депресія, — про­довжує чоловік. — Додалося хвилювання за батька. В день, коли збирався додому, дзвонить мама: “З батьком горе, стався інсульт”. Той три дні був у комі.

Через пережите я не знав, чим себе зайняти. Потім підвернулася Бада. Вона врятувала від депресії. Краще за будь-якого психолога. Я ще змалечку мріяв про фокстер’єра. Це активна порода. Ліпшого компаньйона до лісу чи на рибалку годі шукати. У мого батька був мисливський Черкан. Я в дитинстві грав з ним у футбол. Він м’яча відбивав носом. Фокстер’єрша моїх друзів привела від нього четверо цуценят. Одна “дівчинка” була копією Черкана. З дружиною вибрали її, бо підбігла до нас першою.

Тренувати Баду почав у три місяці. Тоді прийшов у зоомагазин і побачив два резинові кільця із вправами. Собаці тренування давалися легко. Займалися на рибалці і в лісі. Почав знімати відео. Кілька занять виставив у “Ютюбі”. Нас помітили розробники програми з пулером. Запросили на змагання до Києва. Тоді Бада стала чемпіонкою України.

Сергій Бебко працює машиністом в георозвідці. Дружина 24-річна Тетяна — стоматологом у приватній клініці. 31 жовтня відсвяткували “шкіряне” весілля — три роки шлюбу.

— Одружилися, коли я приїхав із зони АТО у відпустку, — каже Сергій. — Таня повністю мене підтримувала у заняттях з Бадою. Собака в нас як член сім’ї. Розуміє все з півслова. Коли приходимо з прогулянки в дощ, без команди біжить у ванну. Заскакує і чекає, доки їй помиють лапи. Якщо хтось чужий підходить, атакує. Може навіть відштовхнути. Добре виконує команду “сторожувати”. Якщо покладу рюкзак, сидітиме біля нього, хоч на два кілометри відійду. Фокстер’єр від природи — мисливець. Якось на рибалці поклав сумку і наказав її пильнувати. Сам відійшов. І тут за 10 метрів від собаки мчить заєць. Баду аж трусило від бажання його догнати. Але треба охороняти.