Додатковий договір на газопостачання: чи будуть вимикати золотоніські багатоповерхівки?

29 липня внесено зміни до Кодексу газорозподільних систем. Віднедавна для обслуговування зовнішніх газових мереж багатоповерхівок їхні власники повинні мати додаткові договори. У разі їх відсутності, газопостачання у 111 золотоніських багатоквартирників буде припинене. Громадсько-політична газета “Златокрай” наводить коментар інженера Золотоніського відділення експлуатації газового господарства Анатолія Нечипоренка. Він повідомив, що два тижні тому відбулося засідання обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, де теж піднімалося це питання. Проблема вже вийшла за межі області і набирає державних масштабів. Однак яке рішення винесла обласна комісія, він сказати не зміг.

– Із 111-и будинків 30 – мають форму власності ОСББ та ЖБК, з якими вже укладені договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж, – впевнений перший заступник міського голови Олег Масло. – Ситуація не врегульована на законодавчому рівні. Адже в ціну за кубометр газу вже закладена вартість на його транспортування. Тож, якщо на 111-и будинках є орієнтовно 500 метрів труб, то газовикам варто переглянути вартість послуги за газопостачання і знизити її. Хто повинен платити і утримувати зовнішні мережі законодавець не визначив, зате уповноважив газовиків відключати постачання.

Посадовець також поцікавився у представника газового господарства технічним станом конвекторів, які встановлювалися по місту в авральному порядку і термін експлуатації яких вже понад десятиріччя. Конкретного пояснення інженер не дав, бо така статистика відсутня.