У Золотоноші відзначили День міста та 75-ту річницю визволення [ФОТО]

22 вересня Золотоноша святкувала свій День народження та 75-у річницю з дня свого визволення від нацистів. Через прогнози синоптиків, які напророчили на 23 вересня погіршення погодних умов у вигляді дощів та похолодання, організатори свята вирішили перенести урочистості на день раніше. І не помилилися. Суботній день видався по-літньому теплим, погідним, сонячним, розповідає громадсько-політична газета “Златокрай”.

Розпочалися святкові заходи з мітингу-реквієму у Меморіальному парку з приводу подій 75-річної давнини. З вітальними словами до присутніх ветеранів та громадськості міста звернулися голова ветеранської організації Раїса Мотрич, міський голова Віталій Войцехівський та депутат обласної ради Вадим Гайович.

Після хвилини мовчання і традиційного покладання квітів учасники свята мали можливість спостерігати за молодіжним спортивним пробігом та показовими виступами вихованців тренерів: з таеквондо – Сніжани Шарапи, з греко-римської боротьби – Станіслава Власенка.

У парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка діяли тематичні виставки від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та позашкільних навчальних закладів, які вражали барвистими кольорами, сюжетами з життя українського народу і неординарною задумкою авторів.

Вже стало гарною традицією на День міста вітати усіх, хто вміє і любить трудитися, хто вклав часточку своєї душі, свого серця у розвиток та добробут рідної Золотоноші. Ось і сьогодні міський голова Віталій Войцехівський нагородив кращих людей міста та їхні родини почесними грамотами і цінними подарунками. Спонсорами нагородження виступили меценати – Людмила Русаліна, Віктор Полозов, міська рада та міський голова. До організації заходів також долучилися Сергій Четверов, Ірина Варагаш, Станіслав Лимар, Владислав Кулініч, члени клубу керівників підприємств міста та приватні підприємці.

22  вересня стали  на весільний рушник  і об’єднали свої серця у єдине велике кохання Віталій та Катерина Єщенки. Микола Гаврилович та Євдокія Макарівна Бузуни прожили разом 60 років, розділивши все життя навпіл і нині святкують свою діамантову річницю. Привітали на літній сцені у парку ім. Т. Шевченка також багатодітну родину Колісників: Віталія Івановича, Євгенію Олександрівну та їхніх доньок – Орину, Єлизавету і Марію. Передали подарунок і щасливій матусі Лесі Ладі, яка сьогодні зранку народила дівчинку.

На святі були підбиті підсумки щорічного огляду-конкурсу на кращий благоустрій житлового сектора та визначено переможців у 2018 році.  За внесок у благоустрій міста, активну участь у його громадському житті та з нагоди Дня міста нагородили господаря приватної садиби Юрія Семинюка, який проживає по вул. 23 Вересня, та багатоповерховий будинок по вул. Обухова, 30 (голова ОСББ – Василь Дахно).

У номінації «Кращий за професією» відзначені: депутати Золотоніської міської ради: Валерій Федорець, Наталія Зеленська, Віктор Душка; начальник транспортної дільниці КП «Міський водоканал» Володимир Кунчич, Алла Шкурко – у номінації «Краща мама», директор ПрАТ «Золотоніський машинобудівний завод» Станіслав Лимар, заступник директора ДП «Роял Фрут Гарден Іст» Сергій Рибалко, приватний підприємець Віталій Гавва, головний спеціаліст з організації спортивно-масової роботи сектора у справах молоді та спорту Микола Строкань, головний редактор газети «Златокрай» Наталія Алюкова, медична сестра КП «Золотоніський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентина Синьоок, головний бухгалтер управління ЖКГ Наталія Бабенко, голова правління ПрАТ «Золотоношарембуд» Володимир Клімов, в.о. директора КП «Міський водоканал» Сергій Чумак, майстер дільниці ТОВ «380 В» Володимир Восколович, голова квартального комітету №16 Валентина Бабак, завідувач відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги міського центру соціальної допомоги Ірина Яковенко, головний спеціаліст відділу праці управління праці та соціального захисту населення Валентин Баранник, вчитель Золотоніської спеціалізованої школи №1 Наталія Кодак, керівник закладу дошкільної освіти «Берізка» Людмила Якушина, директор Золотоніського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Олег Кулик, старший оперуповноважений сектора кримінальної поліції Золотоніського відділу поліції Олександр Собко, оперуповноважений сектора кримінальної поліції Золотоніського відділу поліції Едуард Хабло, завідувач з навчально-виховної роботи дитячої музичної школи Ірина Кузнєцова, завідувач парком ім. Т. Г. Шевченка Валентин Носенко, голова первинної ветеранської організації №3 Раїса Титаренко, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету міської ради Вікторія Луща, голова громадського об’єднання «Ліга Баскет», головний тренер міської баскетбольної команди «Легіон» Артур Абрамов, керівник шахового гуртка клубу «Гамбіт» гімназії ім. С.Д. Скляренка Андрій Чопоров, керівник шахового гуртка міського БДЮТ Микола Синьоок, ГО «Золотоніська спілка учасників АТО та волонтерів (керівник – Леся Шкурко).

Нагороджених віншували ансамблі «Задніпряни», ЗДМШ «Гуцульський», хори – ветеранів та «Воскресіння», «Сузір’я», студія «Ясочка», «Лад», театр пісні «Золоті ворота», «Успіх», «Лебідка», «Срібна кварта», солісти міського Будинку культури.

У другій половині дня золотонісці насолоджувалися концертною програмою хітів  80-х років та запалювали на молодіжній дискотеці популярних треків 90-х.