355 першокласників сіли за парти золотоніських шкіл

Цьогоріч до золотоніських шкіл йдуть 355 першокласників. Гімназія імені Скляренка відчинила двері для 82 наймолодших учнів, перша школа – для 60. У СШІТ №2 їх 49, ЗОШ №3 – 58, ЗОШ №5 – 30, ЗОШ 6 – 47. У санаторній школі-інтернаті навчатиметься 22 першокласники, а в спеціальній – 8. Всі ці учні – експериментатори та новатори. Навчатимуться вони за новим Державним стандартом початкової освіти, а педагоги реалізовуватимуть реформу Нової української школи. Про це повідомляють на офіційному сайті міста.

Наразі усі навчальні заклади міста забезпечені потрібною для початку нового навчального року матеріально-технічною базою.

Активно підтримує першокласників меценат Людмила Русаліна, яка до першого вересня підготувала солодкі подарунки усім першачкам міста та завітала на традиційну серпневу конференцію освітян. Тут вона вручила сертифікат на встановлення відеоспостереження директору спеціалізованої школи №1 Віктору Горошочку.

Відбулась конференція 29 серпня і розпочалася із підбиття підсумків роботи педагогічних колективів, з якими присутніх ознайомила начальник відділу освіти Ольга Строкань.

2018 рік – рік початку реформи Нової української школи. За прогнозованими показниками кількість учнів у цьому навчальному році становитиме 2800. Передбачено, що наповнюваність у початковій ланці в середньому складатиме 26,3 учні, загальна наповнюваність  – 23,9. У місті забезпечує якісну освіту потужний колектив, який нараховує 496 педагогічних працівників.

Ольга Строкань зазначила, що цього року учні шкіл посіли третє загальнокомандне місце серед міст області за перемогами у предметних олімпіадах та конкурсі-захисті Малої академії наук. Саме тому міська влада незабаром традиційно відзначить учнів-переможців та їх наставників грошовими преміями.

Минулого року у СШІТ №2 та гімназії розпочав роботу Всеукраїнський експеримент щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у рамках реформи «Нова українська школа».  З 1 вересня 2018 року вже всі першокласники навчатимуться за цим Держстандартом, який покликаний змінити сутність української освіти. У кожному навчальному закладі створюється ефективне безпечне освітнє середовище для першокласників: комп’ютеризують робочі місця вчителя, виготовляють мобільні меблі, закуповують сучасні навчально-дидактичні посібники і матеріали.

Сприяє реалізації освітянських завдань інформатизація навчального процесу. Всі навчальні заклади міста комп’ютеризовані (в тому числі і дошкільні). Придбано навчально-комп’ютерні комплекси у СШІТ №2, а ЗОШ №3, №5, СШ №1 отримали інтерактивні дошки та ноутбуки. На виконання обласної програми природничо-математичної освіти  Спеціалізована школа №2 та гімназія обладнані лабораторіями Енштейна, СТЕМ-кабінетами фізики, хімії, біології. На сьогодні навчальні заклади освіти мають 520 комп’ютерів.

Начальник відділу освіти також повідомила, що з 1 вересня буде організовано безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Учні 1-4-х класів також будуть харчуватись безкоштовно. Гроші у місцевому бюджеті на ці витрати наявні. Заборгованості по виплаті заробітних плат педпрацівникам немає.

Читайте також: