Вивезення рослинних решток, нарахування субсидій: зустріч із головами квартальних комітетів

У залі засідань міської ради відбулася зустріч із головами квартальних комітетів, на яку винесли декілька запитань. Про це повідомляють на офіційному сайті міста. Перше – найболючіше, комунальна галузь. До присутніх звернувся начальник УЖКГ Олександр Флоренко. Він нагадав, що спалювання рослинних решток у місті – заборонене. Комісія у складі представників управління продовжує складати адміністративні протоколи. Сімдесят відсотків протоколів складають на наступну добу після спалювання.

– Сусіди фотографують людей, які спалюють рештки вночі та надсилають на електронну адресу управління. Спеціалісти УЖКГ  постфактум оформлюють протоколи, – наголошує посадовець.

Аби люди не спалювали рештки, УЖКГ та КП “Міський водоканал” розставляють на кварталах міста помаранчеві баки. Замовити бак можна індивідуально для свого двору або, зібравши кошти з декількох дворів. На сьогодні така послуга коштує всього 192 гривні. Голови квартальних комітетів нарікають на те, що робота з косіння амброзії є несистемною. Олександр Флоренко пообіцяв проконтролювати та якомога швидше вирішити цю проблему.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Лукомська повідомила присутнім новації нарахування субсидій. За її словами житлові субсидіїї зараз нараховуються за новим Порядком. Згідно п. 6 цього Порядку житлова субсидія не призначається (в тому числі на наступний період), якщо: у складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку і у них відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії, середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для дому; будь-який член домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого пройшло менше п’яти років (крім мопеда);  управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої більш як за два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії, будь-який член домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю товару або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати, придбання права власності іншим законним способом перевищує 50 тис. гривень.

Управління працює з 8 до 17:15 години (без обіду), в суботу до 13:00. Документи, які необхідні це – заява і декларація.

– Бланки ми купуємо за свій кошт. Звернення можна надіслати навіть поштою, не обов’язково приходити. Якщо людина літня, звернення можуть оформити і працівники соціального центру, – додає Тетяна Лукомська