Громадянин Росії намагався продати гранату РГД-5 [ФОТО]

З 26 липня по 31 серпня на території Черкаської області  цільові профілактичні заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства у міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант», розповідає на своєму сайті громадсько-політична газета “Златокрай”. Після підготовчого етапу (з 26-го до 31 липня) настала черга практичного.

Саме у цей період спеціалісти поліції виявили трьох порушників на території міста та району, які проживають нелегально. В усіх – порушено термін дозволів на проживання на території України. Двоє з них мешкали у Гельмязові: уродженка республіки Молдова та громадянин Вірменії. Притягнуті до адмінвідповідальності мігранти заплатили по 1700 грн штрафу, а особи, які їх прихистили, – 340 грн. Ухвалено рішення про примусове повернення чоловіка та жінки в країни проживання. На сьогодні накладено штрафів у сумі 4 080 грн.

Третього нелегала працівники поліції виявили у Золотоноші. З власних джерел працівникам кримінальної поліції стало відомо, що житель міста хоче продати за 400 грн бойову сучасну гранату в робочому стані – РГД-5 із запалом до неї. Під час оперативної закупки було задокументовано факт зберігання і збуту гранати громадянином Російської Федерації. З 2005 року чоловік перебував на території України. У Золотоноші доглядав за старенькою матір’ю. Коли жінка померла, 48-річний росіянин тут і лишився. Спосіб життя чоловіка зводився до пошуку металобрухту на смітниках. Саме там, за його версією, він і надибав на вибухову зброю.

Чоловік буде притягнутий до відповідальності за ст. 263, ч. 1 – придбання, зберігання та збут вибухової зброї. На даний час вирішується питання про притягнення до відповідальності ще й через його незаконне знаходження на території України.