23 дітей із Золотоноші безкоштовно відвідали табори відпочинку

Золотоніські діти з числа категорійних (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають у малозабезпечених сім’ях) повернулися з двох таборів відпочинку: п’ятеро – з «Артеку» (Київська область) і 18 – з «Фортеці-тур», що в Одеській області. Відпочивали вони там 21 день. Про це розповідає громадсько-політична газета “Златокрай”.

За словами начальника служби у справах дітей, молоді та спорту міськвиконкому Ніни Засенко, на їхнє оздоровлення були виділені кошти з державного та обласного бюджетів відповідно. Засмаглі та щасливі дівчата поділилися своїми враженнями і світлинами.

Після анексії Криму славнозвісний заклад дитячого дозвілля «Артек» був розділений на 3 осередки: перший залишився у Криму, другий, державний, перенесли до Київської області, третій, приватний, запрошує на відпочинок до Карпат (Буковель). П’ятеро юних золотонісців відпочивали цього літа у Пущі Водиці, що під Києвом. Одна з них Мар’яна Берданова.

– У нас в кімнаті було 12 дівчат, жили на третьому поверсі, – розповіла 14-річна Мар’яна. – На території табору – фонтан, велике озеро й парк, у приміщенні – величезний басейн. Організатори постійно організовували квести і змагання, ми каталися на велосипедах, плавали на байдарках. Було весело, і я знайшла неймовірних друзів з Львівської, Миколаївської та Херсонської областей!

Діти жили у чотирьох корпусах, паралельно з відпочинком учителі проводили 60-хвилинні пізнавальні пари з біології, хімії та фізики. Підліткам розповідали про вплив сміття на екологію, показували фізичні явища й демонстрували цікаві досліди на хімшоу. Загони їздили у Київський зоопарк, споглядали вечірній краєвид столиці з-під арки Дружби народів та насолоджувалися прогулянкою містом. Щоб підняти настрій і поспілкуватися з юним поколінням, до табору з концертом приїжджав відомий український співак Віктор Бронюк (гурт «ТІК»).

Аріна і Ліза Нижники цього року оздоровлювалися на березі Чорного моря у таборі «Фортеця-тур», що в Одеській області.

– Ми прокидалися дуже рано на так звану «руханку», якщо хтось запізнювався – всі додатково бігли ще три кола на стадіоні. Після сніданку йшли на море, потім відпочивали, а ввечері брали участь у різноманітних змаганнях. Наприклад, обмазати вожатих багнюкою чи збудувати фігури з людей, – сміється, згадуючи відпочинок Аріна.

Автобусами їздили на екскурсію до Білгород-Дністровського, в славнозвісну фортецю. До дітлахів часто навідувалися різноманітні фестивалі, організатори потурбувалися про розвиток творчого потенціалу таборян і запроваджували різні талант-шоу та концерти. Щовечора дівчата ходили на дискотеку. Найбільше сестрам запам’яталися вожаті – їхня доброта, відкритість і душевність. Юних містянок вразила підготовленість одеситів до табірної зміни: їхні креативні конкурси, веселі змагання і дружня атмосфера. Люди готувалися.

До середини липня у Золотоноші відпочили й оздоровилися 2 384 дитини, з них 1 504 – категорійні. Близько 70 маленьких мешканців міста ще чекають своєї черги.