Чотири села мають намір утворити Плешканівську ОТГ

17 липня жителі чотирьох сіл задекларували створення Плешканівської об’єднаної територіальної громади, вже другої в Золотоніському районі. Творилась ідея протягом року і, як висловилась голова села Плешкані Галина Міхова, є дитям омріяним і вистражданим, бо народжувалось у великих муках і спротиву.

Як пише газета Черкаський Край, остаточну крапку в створенні громади відіграли збори в селі Коврай 17 липня. Туди масово зійшлися місцеві жителі і в присутності представників сусідів одностайно висловились за входження до Плешканівської громади. Отже, тепер до неї ввійшло четверо сіл, приблизно однакових за розміром і кількістю населення: Плешкані, Підставки, Коврай і Безпальче. Останнє представляє Драбівський район.

– Ініціатором створення стали прості селяни з Безпальчого, які й запропонували об‘єднатися навколо міцного господарства. Цю ідею відразу ж підтримали в Підставках. Відпали села Жорнокльови й Левченки Драбівського району, а також відмовилися сусідні Каленики. А ми відмовилися від пропозиції Гельмязова, котрий хоч раніше і був райцентром, без підтримки тепер занепав з соціальними питаннями. У нас же в усіх селах, де господарюють “Плешкані”, всі вулиці освітлено, дороги прогортаються і ремонтуються, зроблено ремонти в клубах. Опорною буде школа імені Сковороди в Ковраї, щоб зберегти самобутній дух наших сіл. Ми всі згуртувалися навколо господарства — це з одного боку, а з другого — товаровиробник має бути захищений тією ж громадою, за цей рік колотнечі зі створенням громади я дістала неоціненний досвід, — розповіла Галина Міхова.