На золотоніській “Еконії” здійснено спробу рейдерського захоплення [ФОТО, ВІДЕО]

Сьогодні о 7-й ранку до перепускного пункту заводу дитячого харчування “Еконія” увірвались шестеро чоловіків. Завів до службового приміщення їх місцевий житель. Заявили гості, що мають рішення суду про начебто зміну власника підприємства, датоване 11 липням. Також надали протокол загальних зборів нового трудового колективу. На місце подій за викликом одразу ж прибули поліція охорони і наряд із райвідділу.

Незвані гості людей не провокували, проте через конфліктну ситуацію завод мусив припинити виробничий процес та відвантаження продукції. До вирішення питання були зачинені ворота, а всі вантажівки, що приїхали зранку до міста, повернулись назад. 

Вже за годину під стінами підприємства зібрались близько сотні золотонісців. Передусім більшість представників міської влади на чолі з міським головою, місцеві депутати, а також громадськість.

Прибув на місце і так званий новий власник, діалог з яким не склався. Рішення суду надавати той відмовився, посилаючись на те, що воно знаходиться у поліції. До закликів щодо конструктиву у вирішенні подібних питань не дослухався.

Новий “власник” Еконії

Особа, що представилась начальником охорони “нового” підприємства

Поліція тим часом затримала до з’ясування обставин усіх незваних гостей, що весь цей час перебували на території прохідної.

Рецепт невдалого рейдерства виявився доволі простим та винахідливим. Про його суть на місці подій розповіла директор компанії “Econia Ukraine” Ірина Варагаш. За її словами, колізія полягає в тому, що магазин, котрий розташований на вході до заводу, має точно таку ж адресу, що й підприємство. Торгова точка не перебуває у власності “Еконії”, тому вже не вперше спливають рішення суду про відчуження майна на Шевченка 24.

– Які б сфабриковані дії не відбувалися, згідно з Державним реєстром, об’єкт наш. А цей магазин неодноразово перепродували і за рахунок аналогічної адреси намагались захопити всю територію. Зараз над цим працюють юристи, ситуація буде вирішуватися тільки в законному полі. Маю надію, що за день-два питання повністю вирішимо. Підприємство працює і продовжує розвиватися в рамках закону, – коментує подію Варагаш.

Задля уникнення повторення подібних випадків посадовці та депутати на місці запропонували нарешті надати різні адресні номери двом об’єктам. Ірина Варагаш пропозицію прийняла, а також висловила вдячність золотонісцям, що вийшли на захист місцевого підприємства.

– Хочу подякувати громаді за підтримку. Ми її відчуваємо. Це найперше, що допомагає нам триматися. Колектив ставиться до цього мужньо і з розумінням. Ми будемо в Золотоноші, будемо працювати та сплачувати податки і ніхто нас не зупинить! Дуже шкода, що в нашій країні часто немає захисту для підприємців в таких ситуаціях. А це все наші ризики і витрати, які складно компенсувати, – резюмувала Варагаш.

Аналогічну позицію висловлюють у міській владі, наголошуючи на тому, що в Золотоноші будь-які незрозумілі схеми втілити буде складно.

– Наше місто – це одна велика родина. Тому й всі сьогодні сполохалися після такої звістки. Хочемо звернутися до усіх, хто зазіхатиме на підприємства, де працюють наші люди. Громада прийде на допомогу в будь-якому разі. Тим більше тут, на “Еконії”. Бренд, який також виступає і в ролі візитівки Золотоноші, а його власники та колектив дуже активно співпрацює із Золотоношею, – прокоментував подію міський голова Віталій Войцехівський.