Золотонісцям видалятимуть ниркові камені без хірургічного втручання

У Золотоніській ЦРЛ з’явився апарат для лікування сечокам’яної хвороби лапароскопічним методом. Відтепер пацієнти, котрі раніше мусили їздити до Черкас, видялатимуть камені в місті, без хірургічного втручання.

Як повідомляють у прес-центрі міської ради, кошти на придбання апарату були надані золотоніськими меценатами та спонсорами. До придбання новітнього медичного обладнання особисто долучився і міський голова Віталій Войцехівський

– Здоров’я – найбільша цінність. Це – чудово, якщо золотоніська медицина надаватиме якомога більше послуг і полегшуватиме хворим життя, – наголосив посадовець. – Уретерореноскоп  – не останнє придбання для лікарні. Міська влада й надалі докладатиме зусиль до модернізації медичного обладнання, адже воно служитиме на користь громаді.

Контактна літотрипсія — це подрібнення ниркових каменів, їх подальше виведення без потреби у хірургічному втручанні та руйнуванні здорових тканини організму. Метод базується на використанні ультразвукових ударних хвиль. Під час процедури спеціальний інструмент вводиться в організм та впливає безпосередньо на камінь, що зумовлює високу ефективність.