Народний депутат зустрівся із жителями Антипівки [ФОТО]

Село Антипівка, що межує із Золотоношею, сьогодні відвідав народний депутат Владислав Голуб, обраний мажоритарно по 197 виборчому округу. Про майбутній візит місцеві дізналися із оголошення, що з’явилося в населеному пункті напередодні. Не здивувала нікого ні скромна «рекламна» кампанія відвідин, ані зовсім незручний час для зустрічі. Тут все буденно: останні подібні сільські зустрічі відбуваються саме тоді, коли працездатне населення перебуває на робочих місцях. З пенсіонерами спілкуватись, як відомо, комфортніше. Хоча Антипівка цього разу стала виключенням із правила (про це – далі).

В той же час найбільший подив викликала сама причина приїзду. Чому раптом народний депутат згадав за це село, котре всю свою каденцію оминав увагою, зважаючи на популярність тут свого чи не головного конкурента – Віктора Полозова. Хоча, для тих, хто слідкує за останніми політичними подіями на Золотоніщині, жодних сумнівів не виникало: причиною термінового візиту стала швидше за все майбутня адміністративна реформа.

Процес утворення об’єднаних територіальних громад в масштабах країни вже активно розпочато, а от Золотоніський район та Золотоноша в цьому плані пасуть задніх. Якщо на долю міста обласного значення майбутня реформа майже не вплине, то навколишні села своєю дворічною штучною пасивністю ризикують потрапити в незручне становище. Багатозначний натяк район отримав нещодавно, коли було оприлюднено перспективний і цілком рекомендаційний план об’єднання населених пунктів, який в цілому шокував і місто, і район. Посил простий: думайте вже, інакше через рік вашу територію поділять дуже просто і швидко. Лінійкою. В Кабміні.

До роздумів долучилась і Антипівка. Що робити і куди йти? Об’єднуватись із громадою з центром в якомусь із сіл чи приєднуватись до Золотоноші, котра знаходиться зовсім поруч? Саме останній варіант найбільше й бентежить деяких політиків. Об’єднання в територіальну громаду цього міста хоча б з одним селом ламає всі плани – позбутися бунтівного міського голови та нарешті цілком і повністю впливати на всю Золотоніщину.

На цю думку багатьох людей наводить хоча б той факт, що останнім часом активно і агресивно проводиться ціла кампанія, що передбачає ледь не саботаж адмінреформи як такої. До кожного села, до кожної громади (особливо до тих, хто почав думати в цьому напрямку) їздять і політики, і районна влада. Не допустити розділення району, утворити єдину громаду на основі Золотоноші та усіх сіл – такий головний лейтмотив стоїть на порядку денному.

Те, що подібні «зміни» прямо суперечать суті адміністративної реформи, мало кого турбує. Особливо зацікавлених політиків. Головна мета утворення ОТГ – всеосяжне забезпечення доступності до державних послуг. Натомість нині ризикуємо прокинутись у ще більш складній бюрократичній машині. А головний бонус для «агітаторів» –   збереження всіх чиновницьких портфелів у районних кабінетах, а також дуже корисний адмінресурс перед майбутніми виборами.

Самою антипівською зустріччю народний депутат, судячи із реакції, вражений був не зовсім приємно. По-перше, зовсім неочікуваною стала поява гостей із Золотоноші. Неочікуваною, проте цілком логічною. Адже першим візитером стала представниця місцевого підприємця Віктора Полозова –  член Національної спілки журналістів Ніна Жук. Сам Полозов банально не встиг повернутись із закордонного відрядження. Присутнім на подібних діалогах із законотворцями людина, що відкрила тут селоутворюючі олійний завод та агрофірму, побудувала дорогу та вклала чимало коштів в інфраструктуру, просто зобов’язана. Інша річ, що попереджати про такі відвідини, як виявилось – моветон. Тому за промисловця слово тримала Жук, яку народний депутат палко «любить» ще від часів скандального прямого ефіру на ТРК «Рось».

Інший несподіваний для столичної команди гість – міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. Його приїзд також цілком логічний, бо, як очікувалось, так і сталося, тема міста і його злочинної влади прошивала білими нитками чи не весь спіч парламентаря.

Проте найбільшу неприємність утворили саме присутні місцеві жителі. Всупереч очікуваному обговоренню корупції в Золотоноші (до якої в жодному разі не можна приєднуватись), манни небесної у великій об’єднаній громаді та переліченню усіх сприянь народного депутата, люди піднімали не зовсім зручні теми.

А як інакше? Українські політики, тотально граючи останнім часом на популізмі, тепер дуже ефектно наступають на власні ж граблі. Провінціалів тепер цікавлять зовсім не локальні війни за якісь незрозумілі політичні інтереси та рейтинги. Жителі Антипівки представникові вищої законодавчої влади ставили конкретні питання – тарифи, пенсії, субсидії. Хотіли популізму? Отримуйте. Чому не відстояв їхні інтереси? На це питання депутат виразної відповіді не знайшов. Відбув слизький момент загальними фразами, які людей аж ніяк не задовольнили. А чи не соромно бути представником цієї каденції Верховної Ради? Ні, не соромно. Все цілком зрозуміло.

Були й інші питання. Місцевий священник прямо поцікавився, чим же допоміг за весь час Антипівці політик? Відповідь ще більш посилила невдоволення – «не готовий зараз відповісти, помічник найближчим часом надасть інформацію». Чому політик їхав до цього села, не володіючи жодними даними? Чому помічник завчасно не підготував такий простий оргмомент? На ці питання теж, що й зрозуміло, відповіді не знайшлося. Хоча й шукати дуже просто: якщо в селі на ліхтарі немає таблички «За сприяння народного депутата», то й не «сприяв». Ось у Благодатному видно роботу. Хоча вказівники можна було б більшими зробити, бо придивлятися пенсіонерам треба, щоб побачити прізвище того, хто сприяв.

Останню крапку поставила (на її думку) помічниця депутата, нагадавши, що Золотоноша наскільки «злочинна», що влада нічого не робить із гральними закладами, де нещодавно загинули люди. Які ще потрібні докази недолугості міських казнокрадів? А яка гілка влади приймала відповідні закони, що дозволили напівлегалізувати цей гральний непотріб, повністю зв’язавши руки і правоохоронцям, і органам місцевого самоврядування? Відповідь? Нема.

Головний висновок бачимо на поверхні. Чим ближче вибори, тим, як здається, все більше людей буде відвідувати зустрічі політиків в усіх селах району. Тих, хто на собі відчув «сприяння». Ще починаючи від попередньої скандальної передвиборчої кампанії і аж до сьогодні. Що-що, а противників, які не будуть мовчати, деякі політики собі нажили достатньо за цей час.