180 золотоніських школярів опановували англійську мову в таборі ELL Camp [ФОТО]

У Золотоноші завершився традиційний літній англомовний табір ELL Camp. Протягом тижня він дав змогу 180 дітям 1-4 класів з гімназії, СШІТ № 2, ЗОШ № 3 та ЗОШ № 6 насолодитися перебуванням в атмосфері позитиву, веселощів, відкриттів, уяви і засвоєння не лише нової лексики, але й життєвих цінностей.

Табори англійської мови були започатковані у 2004 році на базі Золотоніської гімназії ім. С.Д. Скляренка. Історія їх появи цікава: після створення Ресурсного центру та Англійського клубу на кишенькові кошти маленьких американців у гімназії, Лінда Вікланд запропонувала провести перший в Україні табір англійської мови для учнів, які прагнули вивчати іноземні мови та докладали для цього максимум зусиль. Успіх табору було гарантовано, оскільки до його проведення були залучені носії мови. Діти мали змогу протягом тижня спілкуватися з ними, долаючи мовні, культурні та психологічні бар’єри.

Протягом 14 років табір розширювався, трансформувався у різні підвиди – табір драми, хореографії, музики, англійської мови для молодших учнів та підлітків. І все, звісно ж, англійською мовою. Між золотоніськими школами (гімназія та СШІТ №2), Академією Міннехаха (Приватна школа в США) та Фундацією Шепердз було складено тристоронню угоду про співпрацю. Згідно з нею академія готувала вчителів із Міннессоти, Фундація забезпечувала візити команд та оснащення, а золотоніські школи надавали приміщення, створювали умови та формували українські команди.

Велика кількість дітей-вихованців табору отримала освіту за кордоном. Вони працюють у провідних міжнародних компаніях, дехто – став лідером подібних таборів в Україні. Педагоги ж мали змогу опановувати нові сучасні методики, знайомитися з хмарними сервісами, користуватися дидактичним обладнанням, привезеним колегами зі США.

Нині педагоги висловлюють подяку за всебічне сприяння міському голові Віталію Войцехівському, депутатам обласної ради Віктору Полозову та Владиславу Кулінічу за створення комфортних умов для проведення табору (оснащення шкільної їдальні та аудиторій), гендиректору Агрофірми “Маяк” Миколі Васильченку та президенту Холдингової компанії Петрус Людмилі Русаліній – за продукти харчування для вчительських обідів, батьківському загалу СШІТ № 2 за вчасно проведені ремонти у класних аудиторіях. Особлива подяка – директору парфумерної фабрики Ользі Момот, яка впродовж 14 років щоліта на тиждень залишала свою фабрику, щоб, перевтілившись з бізнес-леді в інтер’єрного дизайнера, перетворювати шкільні їдальні на ресторани, тим самим виставляючи вектор директорам шкіл.

Звісно ж, без учителів та їхніх керівників ці табори ніколи не відбулися. Як і без Фундації Шепердз. Примітно, що родина Вікландів, започаткувавши ідею, цього року привезли в Золотоношу своїх онуків – Бена, Крістіну, Кейті та Хану. Прихопили і невістку Аліту, яка забезпечила безперебійну роботу “Станції Уяви”.

Відтепер справу англомовних таборів підхоплює нове покоління українців та американців. Їхній формат дещо зміниться, оскільки базуватися вони будуть у таборі MAXIMUM, лідерами якого стали колишні учасники шкільних таборів Юрій Федорюк та Віталій Собко.

Естафету передають в руки молодих з упевненістю, що нова генерація знайде ще ефективніші рішення для розквіту цього дивовижного проекту.