Золотоніським дітям подарували 200 книг шахової літератури [ФОТО]

Нещодавно золотонісець Юрій Пономаренко подарував двісті книг шахової літератури юним любителям чорно-білих «воїнів». У шаховому класі Золотоніського БДЮТ разом з гуртківцями благодійника вітали відомі у місті знавці розумового спорту – Микола Синьоок та Віктор Грінько, повідомляє громадсько-політична газета “Златокрай”.

– Любов до шахів мені прищепили у школі, десь у 3-му класі. Тоді було популярним проводити шахові змагання між класами, – повідав присутнім Юрій Васильович. –50 років тому я вийшов із цих стін, тоді тут знаходилася школа №4. Із шахами я не розлучався ніколи. Грав із 20-25 шахістами одночасно, посилаючи та отримуючи листівки із вказаними ходами. До речі, зараз успішно граю в Інтернеті з американцями та кубинцями. Для того, щоб майстерність шахіста росла, треба записувати свою партію і звіряти з книгою, бо є різні захисти, дебюти. Треба працювати з книгою, адже це – криниця знань і мудрості. Чому я вирішив подарувати зібрану за багато років бібліотеку саме у Будинок дитячої та юнацької творчості? Бо це – моя рідна школа, у цих стінах я ріс, мужнів, дорослішав. Мене дуже хвилює, що звужується коло прихильників цієї інтелектуальної гри, все менше діток виявляють бажання розв’язувати шахові задачі. За останні 25 років 17 знаних золотоніських шахістів відійшло у вічність. Чи є у них наступники? Є, проте занадто мало. Хочу, щоб книги не лежали мертво на полицях моєї бібліотеки, а допомогли вам стати, якщо не відомими шахістами, то принаймні особистостями з високорозвиненою пам’яттю, розумовими здібностями та інтуїцією.

Звертаючись до присутніх у залі, Микола Синьоок не міг стримати свого захоплення від того, наскільки цінною є ця література:

– Ви навіть уявити собі не можете! З точки зору бухгалтера, це – десятки тисяч гривень, а в інтелектуальному плані цій бібліотеці взагалі немає ціни. Тут зібрані досить унікальні книги.

Найстаріша з книг побачила світ у 1930 році і коштувала в ту пору 1 руб 80 копійок.