Діти з Донбасу знайомились із діяльністю Золотоніського лісгоспу [ФОТО]

Група дітей із прифронтової Авдіївки, котра нещодавно приїхала на відпочинок до Золотоноші, отримала ще один приємний сюрприз – одноденні відвідини Золотоніського лісового господарства. Протягом минулої середи юнаки та дівчата знайомились із діяльністю Ліплявської “лісової ферми”, побували на славнозвісній Тарасовій горі в Каневі, а також ласували польовою кашею від лісівників на березі Дніпра.

Як відомо, Золотоніська санаторна школа-інтернат вже втретє прийняла юну делегацію з Донбасу. Діти та їхні вчителі прибули в наш край на оздоровлення та культурний відпочинок. Приїзд став можливим завдяки тісній співпраці міської влади і Авдіївської військово-цивільної адміністрації.

На час перебування гостям ще перед початком анонсували чимало екскурсій, знайомство з містом, а також поїздки до культурних та історичних пам’яток Черкащини й Київщини. Зокрема, заплановане було детальне знайомство із Золотоношею, візит черкаського зоопарку, парку розваг на СТОВ “Маяк”, музеїв у Переяслав-Хмельницькому, а також бази відпочинку на узбережжі Дніпра.

Ще більше урізноманітнити відпочинок дітей, що перебувають на лінії війни, вирішили у Золотоніському лісовому господарстві. Активно допомагаючи весь час і збройним силам, і мирному населенню Донеччини, лісівники не пройшли і повз найменших українців. Користуючись приїздом делегації, трудовий колектив лісгоспу запропонував один день провести у місцях, які тамтешні дітлахи бачать рідко.

– Наші працівники завжди вирізнялись небайдужістю до проблем Сходу, активно долучаючись до збору найрізноманітнішої допомоги. До речі, в однаковій мірі: як для воїнів, так і для українців, що опинились у скруті в тих краях. Тому приїзд дітей викликав не менше зацікавленості і готовності в усіх. Тим більше, уявіть собі, вся ця малеча живе в такому місці, де лісів майже не має в принципі. А там, де є, вони не побувають ще довго – ці заміновані території ще довго будуть небезпечними. Тому вважаю, що така екскурсія принесе чимало користі нашим юним гостям, – коментує подію директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас.

Для дітей перш за все організували навчальну екскурсію до Ліплявського лісництва. Вибір місця гостювання невипадковий, адже тут дітям показали всі стадії творення українських лісів – від вирощення сіянців, до кропіткого багаторічного вирощування майбутніх поважних дерев. З цим складним мистецтвом протягом декількох годин знайомив гостей помічник лісничого Андрій Голуб.

Опісля майстер-класу юна делегація відвідала Канів, де вперше побувала на Чернечій горі – складовій частині Шевченківського національного заповідника. Саме тут похований Тарас Шевченко, а місце колись було обране зовсім не даремно. Воно ідеально точно повторює опис, залишений поетом в своєму «Заповіті».

Кінцева точка – відпочинок у тому-таки Ліпявському лісництві, на березі Дніпра. Тут лісівники разом з дітьми смачно підбили підсумок плідного дня, приготувавши разом традиційний український куліш.